MHP Esenyurt Seçim Bürosuna Saldırı: 1 Şehit, 7 Yaralı !

26 Ocak 2014 Pazar, 19:07

MHP’nin Esenyurt Seçim Bürosu’na BDP’li bir grup tarafından silahlı saldırı düzenlendi. MHP İstanbul Belediye Başkan Adayı Rasim Acar’ın büroyu ziyareti sırasında çıkan olayda PKK yandaşı olduğu öğrenilen kişiler organize bir saldırı düzenledi. Ülkücü camianın yakından tanıdığı Yusufiyeli Cengiz Akyıldız’ın kalbine isabet eden kurşunla hayatını kaybetti.

HaberDokuz.com / Özel Haber / İstanbul

MHP’nin İstanbul Esenyurt’taki seçim bürosunun önünde meydana gelen olay, PKK yandaşı bir grup kapı önünde olay çıkardı. MHP İstanbul Belediye Başkan Adayı Rasim Acar’ın ziyaretinden dolayı kalabalık olan büro önündeki kavga büyüdü. PKK’lı grubun silah, sopa ve bıçaklarla saldırdığı olayda 8 kişi yaralandı.

cengiz akyıldız

CENGİZ AKYILDIZ ŞEHİT OLDU

Ülkücü camianın yakından tanıdığı ve çok sayıda seveni olan Cengiz Akyıldız olay sırasında kalbinden silahla vuruldu. Olay yerine çağrılan ambulansla hastaneye kaldırılan Akyıldız’ın şehit olduğu bilgisi geldi.

MHP’li VEKİL: “SALDIRI ORGANİZE”

Esenyurt Devlet Hastanesi’ne gelen MHP İstanbul Milletvekili Celal Adan bir açıklama yaptı. Adan, “İrtibat büromuzun açılışı sırasında adayımızın konuşması esnasında organize bir grup, silah bıçak ve taşlarla arkadaşlarımıza saldırmıştır” diye konuştu.

mhp-esenyurt-saldırı_son

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz