İstanbul’da PKK Mitingi !

18 Ocak 2014 Cumartesi, 18:50

İstanbul’un göbeğinde PKK miting düzenledi. Terör örgütü ele başı Abdullah Öcalan ve örgüt sembollerinin pankartlarla ellerde gezdirildiği organizasyonda emniyet güçleri herhangi bir müdahalede bulunmadı. Tepki gösteren vatandaşlar linç edilmek istendi.

HaberDokuz.com/ Özel Haber / İstanbul

VALİLİKTEN İZİNLİ !

“Rojava halklarının Cenevre 2’de kimlik ve statüleri tanınsın”  adı altında BDP tarafından düzenlenen mitingin valilik tarafından izinli olduğu öğrenildi. Mitingi BDP İstanbul ilçe örgütleri, HDP İstanbul İl Örgütü ve HDK İstanbul Meclisi, BDP ve HDP’nin Bursa, Sakarya, Kocaeli ilçe örgütleri, SYKP ve Alınteri gibi oluşumlar da destekledi.

istanbul-kadıköy-pkk

ORGANİZASYON ÖNCESİ PKK’LIYA ZİYARET !

Miting öncesi toplanan kalabalık PKK’nın Marmara Üniversitesi’ndeki faaliyetlerine katıldığı bilinen bir öğrenciyi ziyaret etti. BDP’li bir grup, Marmara Üniversitesi’nde çıkan olaylarda yaralanan öğrenciye “geçmiş olsun” ziyaretinde bulunduktan sonra alana geldi.

APO VE PKK POSTERLERİ

Kadıköy İskele Meydanı’nda düzenlenen mitingde terörist kıyafetlerini giyen çok sayıda kişinin miting alanında kontrolü sağladığı görüldü. Büyük bir katılımın olduğu mitingde KCK, PKK, YPG ve Öcalan posterleri asıldı.

kadıköy pkk 2

PKK’LI SIRRI SÜREYYA ÖNDER YİNE BAŞROLDE

Toplanan kalabalığın alkışları arasında konuşma platforma çıkan Sırrı Süreyya Önder yaptığı konuşmada, “Rojava’daki Kürtler demokratik bir direniş sergiledi” dedi. Önder, Cenevre 2 Konferansına Kürtlerin de katılması gerektiğini belirtti. Önder, “Sayın Öcalan, hepinize bu direnişe omuz veren demokratik bir zemine oturtan herkese, büyük selamlar gönderdi” diye konuştu.

kadıköy pkk 3

TEPKİ GÖSTEREN VATANDAŞA LİNÇ GİRİŞİMİ

Olaylara tepki gösteren ve ailesinde şehit yakını olduğu bildirilen vatandaş BDP’liler tarafından linç edilmek istendi. Araya polisin girmesiyle olaylar büyümeden önlendi.

2 Yorum

  1. selvi

    19 Ocak 2014 at 10:08

    Kadıköy’de bu mitingiler sürekli düzenleniyor özellikle BDP mitinglerine Kadıköy Belediyesi çok sahip çıkıyor. Ahanda buraya yazıyorum Kadıköy Belediye Başkanlığı oyunu bu mitinglere izin verdiği için CHP’li bir adaya asla ama katiyen vermeyeceğim…

  2. Nizam

    19 Ocak 2014 at 10:11

    KADIKÖYÜN HUZURLU ORTAMINA SÜREKLİ AYNI ŞEY YPILIYOR. NEDEN? 2013 SENESİNDE SÜREKLİ BDP VE APO VE PKK PANKARTLI MİTİNGLERE SAHNE OLUYOR KADIKÖY. KADIKÖY BELEDİYE BAŞKANINA SORUYORUM KENDİSİ CHP’LİDİR. NEDEN BU MİTİNGİLER KADIKÖYDE YAPILIYOR NEDEN BUNA İÇİN VERİLİYOR. NEDEN HER YERDE SIRRI SÜREYYA ÇAREDİR VE PKK KONULU DUVARLAR BOYALI, KADIKÖYÜN BÜTÜN SOKAKLARINDA MUHAKKAK BİR YASADIŞI ÖRGÜTÜN YAZISI VAR, BUMUDUR KADIKÖYÜN GİDECEĞİ YER. OY İSTEYİNCE SANDIKTA BUNLARI GÖRMEYECEK Mİ HALK?

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz