Yargıtay Aziz Yıldırım’ın Şike Cezasını Onadı

17 Ocak 2014 Cuma, 17:30

Hürriyet’in haberine göre, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın şike ve teşvik cezasına onama kararı çıktı.

Yargıtay 5. Ceza Dairesi, İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen Şike Davası’na ilişkin kararını verdi. 5. Daire, yerel mahkemenin kararını kısmen onadı, kısmen bozdu, kısmen de düşürdü. Yargıtay 5. Ceza Dairesi, 80 sayfalık karara imza attı. Yargıtay, “şike”, “teşvik pirimi”, “örgüt kurma”, “dolandırıcılık” suçları yönünden dava dosyasını inceledi.

Aziz Yıldırım ve Olgun Peker’in cezaları onandı

85 sanık açısından inceleme yapan Yargıtay, Aziz Yıldırım ve Olgun Peker’in “örgüt kurmak” ile “şike ve teşvik priminden” aldığı cezaları onadı.

Yargıtay, Yıldırım hakkında, “teşvik primi” ve “birden fazla maçta şike yapmak” ile “örgüt kurmak” suçlamasından aldığı 6 yıl 3 aylık hapis cezası ile 1.312 bin TL’lik para cezası onandı. Yıldırım’ın rüşvet suçundan aldığı ceza da onandı. argıtay tarafından cezanın onanmasıyla birlikte Aziz Yıldırım’ın Fenerbahçe Başkanlığının düşeceği ifade edildi. 2 yıl 2 ay daha hapis yatacak Yargıtay’ın bu kararına göre, Yıldırım’ın 2 yıl 2 ay daha hapis yatacağı ifade ediliyor. Fenerbahçe Kulübü’nden açıklama Fenerbahçe Kulübü’nden yapılan yazılı açıklamada ise şöyle dendi: “Başkanımız Sayın Aziz Yıldırım’la ilgili Yargıtay kararı hakkında bazı medya kaynaklarında haberler yer almakla beraber henüz kendisine ulaşan bir tebligat bulunmadığı öğrenilmiştir.” Trabzonspor Kulübü’nden açıklama Trabzonspor Kulübü Basın Sözcüsü Yakup Aslan, “Yargıtay kararını yakından takip ettiklerini belirterek şu anda başkanımız yurt dışında. Geldiğinde yönetim kurulu olarak bir toplantı yapacağız ve bu konu hakkındaki görüşlerimizi kamuoyu ile paylaşacağız” dedi.

Sürekli güncellenmektedir…

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz