Marmara Üniversitesi’nde PKK Provokasyonu !

17 Ocak 2014 Cuma, 15:06

Terör örgütü PKK üniversiteleri karıştırmaya devam ediyor. PKK’nın son dönemde birçok üniversitede çıkardığı olaylara bir yenisi daha eklendi.

HaberDokuz.com / Özel Haber / İstanbul

PKK’LILAR ÖĞRENCİLERE SALDIRIYOR !

Marmara Üniversitesi’nde terör örgütü yandaşlarının saldırıları artarak devam ediyor. Örgüt sempatizanları dün bir öğrenciyi linç etmeye çalıştı.

PKK yandaşı bir grup öğrenci görünümlü militan okuldaki faaliyetlerine engel gördükleri bir öğrenciye saldırdılar.

Kesici aletlerin de kullanıldığı saldırı sonrasında yaralanan öğrenci hastaneye kaldırılırken, okuldaki PKK’lı grup gözaltına bile alınmadı.

YARALI ÖĞRENCİDEN PKK LEHİNE SLOGAN

Dün yaşanan saldırıdan sonra bugün terör örgütü yandaşı gruptan bir öğrenci saldırıya uğradı. Yaşanan saldırı sonrasında yaralanan ve öğrenci olup olmadığı belirlenemeyen kişinin ambulans beklerken “Biji Serok Öcalan” (büyük başkan Öcalan) şeklinde slogan attığı görüldü.


marmara-pkk-1
OLAYLAR NASIL BAŞLADI

Marmara Üniversitesi’nde günlerdir devam eden terör örgütü yandaşı grupla milliyetçi öğrenciler arasındaki gerginlik dün saldırıya dönüştü. PKK yandaşı grup tek başına sıkıştırdıkları milliyetçi bir öğrenciyi hastanelik oluncaya kadar dövdüler. Olay yerinden kaçarak uzaklaşan örgüt yandaşlarının isim isim bilinmesine rağmen okulda herhangi bir güvenlik önlemi alınmadı.

Okulda daha önce de terör örgütü yanlısı oluşumların etkinlikleri ve faaliyetleri hakkında isyan eden öğrenciler protesto gösterileri düzenlemişlerdi.

Bu gösterilere ve imza kampanyalarına rağmen üniversitede yoğun bir şekilde örgütlenmeye devam eden ve KCK’nın şehir yapılanmasından talimat aldığı belirlenen öğrenci görünümlü militanlara herhangi bir operasyon yapılmadı.

Güvenlik önlemi alması gereken okul yönetimi ve emniyet mensuplarının “çözüm süreci”nden dolayı üniversitelerdeki yapılanmalara operasyon yapmadığı gelen iddialar arasında.

marmara-pkk-3

OLAYLARDAN SONRA GÜVENLİK ÖNLEMİ !

Kavgadan sonra üniversitenin Göztepe ve Haydarpaşa Kampüsü’nde geniş güvenlik önlemleri alındı. Kampüslere takviye polis ekipleri gönderildi. Öğrenciler dışında hiç kimsenin üniversiteye alınmadığı öğrenildi.  

marmara-pkk-2

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz