Üniversitede PKK Gerginliği

14 Ocak 2014 Salı, 18:22

Üniversitelerdeki terör örgütü yapılanmaları eylemlerine devam ediyor. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’ndeki BDP yanlısı gruba milliyetçi öğrenciler tepki gösterdi, taşlı-sopalı kavga çıktı.

HaberDokuz.com / Özel Haber

OKULDA PKK YANLISI OLUŞUM !
PKK’nın son yıllarda üniversitelere yönelik planlı çalışmaları sonrasında kampüslerde olaylar çıkmaya devam ediyor. Kahramanmaraş’ta diğer üniversitelere nazaran daha pasif olan PKK yanlısı gruplar bu sene etkinliklerini daha da artırdılar.

sütçü-imam-üniversitesi-pkk

Üniversite içinde kendilerine yakın gördükleri öğrencileri saflarına çekmeye çalışan, Doğu ve Güneydoğu bölgesinden gelen öğrencilerle yakınlık kuran PKK yandaşları, okulda hakim olmaya çalışıyorlar.

BDP TARAFINDAN DESTEKLENİYORLAR
Okuldaki PKK yanlısı kişilerin bazılarının okuldan atılmış ve dışarıdan gelen kişiler olduğu da bildiriliyor. Bu kişilerin amacı okuldaki örgüt yapılanmasını güçlü tutarak karşıt gördükleri kişileri kaba kuvvet yoluyla saf dışı bırakmak.

Üniversitedeki faaliyetlerini açıktan yapmaya başlayan PKK’lılar, örgüt propagandası yaparak saflarına yandaş kazandıkları tespit edildi.

Açılım süreci sonrasında, emniyet operasyonu ihtimalinin de ortadan kalkmasıyla daha da rahatlayan grubun, PKK’nın siyasi uzantısı olarak bilinen BDP tarafından desteklendiği bildirildi.

KAMPÜSTE KAVGA
14 Ocak 2014’te Sütçü İmam Üniversitesi Avşar Kampüsü’nde meydana gelen olayda ise bir grup 150 kadar terör örgütü yandaşı, Ülkücü öğrencilerle çatıştı.

Okuldaki milliyetçi öğrencilerin PKK’nın yapmış oldukları faaliyetler karşısında sürekli tepki göstermeleri örgütü zor durumda bırakıyor. Bu durum karşısında zaman zaman kaba kuvvete başvuran PKK yandaşları ile milliyetçi öğrenciler arasında çıkan bugün kavgaya polis müdahale etti.

Üniversitede yaşanan olaylar sonrasında çok sayıda öğrenci yaralanırken, Rektörlük tarafından kampüse davet edilen çevik kuvvet grupları dağıttı. Çevik kuvvetin geniş güvenlik önlemleri aldığı üniversitede olaylar yatışmış gözükürken, gerginliğin üst düzeyde olduğu öğrenildi.

OLAYDAN GÖRÜNTÜLER

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz