Cumhurbaşkanı ve Başbakan’dan Açıklama Yok !

13 Ocak 2014 Pazartesi, 12:11

Kıbrıs Türkü’nün kahramanı, KKTC kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş 13 Ocak 2012 tarihinde hayatını kaybetmişti. Vefatının 2.yılında Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık makamlarından herhangi bir açıklama gelmezken hükümetten gelen tek açıklama Dışişleri Bakanlığı üzerinden duyuruldu.

Dışişleri Bakanlığı, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kurucu Cumhurbaşkanı Merhum Rauf Raif Denktaş’ın vefatının ikinci yıldönümünde saygı ve rahmetle anıldığını belirterek, “Anavatan Türkiye ile fikir ve gönül birliği içinde her türlü zorluğun aşılmasında üstün bir liderlik gösteren Rauf Denktaş dünya ölçeğinde takdir edilen liderlik ve devlet adamlığı vasıflarıyla kalplerimizdeki müstesna yerini her zaman koruyacaktır” açıklamasında bulundu.

Dışişleri Bakanlığı, Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın vefatının ikinci yıldönümü nedeniyle yaptığı açıklamada, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kurucu Cumhurbaşkanı Merhum Rauf Raif Denktaş’ın, dünya ölçeğinde takdir edilen liderlik ve devlet adamlığı vasıflarıyla kalplerdeki müstesna yerini her zaman koruyacağını vurguladı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Kıbrıs Türk’ünün varolma ve özgürlük mücadelesinin önderi Merhem Denktaş, tüm hayatını adadığı bu mücadeleyi büyük bir özveri ve dirayetle savunmuştur. Bu süreçte Anavatan Türkiye ile fikir ve gönül birliği içinde her türlü zorluğun aşılmasında üstün bir liderlik gösteren Rauf Denktaş dünya ölçeğinde takdir edilen liderlik ve devlet adamlığı vasıflarıyla kalplerimizdeki müstesna yerini her zaman koruyacaktır. Kıbrıs Türk halkının Merhum Denktaş’ın gösterdiği yolda yıllardır sürdürdüğü kararlı mücadelenin, Ada’da adil ve kalıcı bir çözüme ulaşılmasına ve Kıbrıs Adası’nın bölgede bir barış, istikrar ve refah alanına dönüşmesine vesile olacağı inancıyla, aziz hatırası önünde bir kez daha minnet ve tazimle eğiliyoruz.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz