Cemaate Operayon mu Yapılacak

05 Ocak 2014 Pazar, 15:38

17 Aralık Rüşvet ve Yolsuzluk operasyonu sonrasında Gülen cemaati ile AKP hükümeti arasında başlayan savaşta yeni bir aşamaya geçiliyor. Cemaatin sözcüsü konumunda olan Zaman Gazetesi yazarı Hüseyin Gülerce’den bomba açıklamalar:

Çok yakında büyük bir operasyon geliyor

Zaman gazetesi yazarı Hüseyin Gülerce, Beyaz TV ekranlarında Cemaat ile hükümet arasındaki ilişkiyi değerlendirdi.

İşte konuşmasından satır başları:

Çok büyük bir fırtına geliyor diyorum, bunu bazı siteler tehdit ediyor diye veriyor.

Fırtına geliyor dediğiniz zaman tehdit değil tedbirinizi alın demektir. Benim alacağım tedbir duruşumu bozmamaktır.

Ben sıkı duralım diyorum. Bu olay ne Selçuklu da yaşandı ne Osmanlı da.Böyle yangın sünniler arasında hiç yaşanmadı. Tedbir hükümete yönelik tabi. 700-1000 polisin yeri değişti.Herkesin burada dikkat çekeceği şey hukuk. Yanlış yapanlar hukuk çevresinde değerlendirilsin.

Gelsin ‘sizi efendileriniz kurtarsın’ demediyse o savcı çıksın açıklasın. Sayın Başbakan’ı bu şekilde tahrik eden varsa ortaya çıksın.

‘Paralel yapı’ya bir operasyon geliyor. Başbakan’ın dünkü toplantısı da bunun bir göstergesidir.Başbakan, toplantıya kendisini eleştirmeyen isimleri çağırdı.Bu şunu gösteriyor, Başbakan bir karar vermiş kendisine destek veren gazetecilere bu fikrini açıkladı.

Daha önce yaşanmamış bir operasyonu yaşayacağız. Pazartesi de başlayabilir Uzakdoğu ziyareti sonrası da. Ama böyle bir operasyonu daha önce Türkiye görmedi.Bu toplantıdan çıkan ana fikir Başbakan’ın operasyon konusunda kararlı olması.

Netice ne olursa olsun büyük sıkıntılar yaşıyacağız. Daha önce Hizmet hareketine böyle bir bakış açısı olmamıştır. Bu olaydan yara almadan kimse çıkamaz.Bu kasırganın şu anda sadece ben değil Sayın Baykal da farkında.

Sayın Cumhurbaşkanı televizyona çıkmıyordu.Neden çıktı. Neden Gül, Fehmi Koru’yu ABD’ye Gülen’in yanına gönderdi.
Hizmet Hareketi de yanlışlar yaptı. Öz eleştiri yapılmalı.

hüseyin-gülerce-beyaz-tv

Gelen mektup için Başbakan okunmam istenmişir dedi. Gazeteciler yanlış aktarıldı.Mektıp 21 Aralık’ta gönderildi.Mektup, Sayın Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e yazıldı. Sayın Cumhurbaşkanı, bir hale çare bulmak için Fehmi Koru’dan ricacı olmuş.

Cumhurbaşkanı, Başbakan Erdoğan’a böyle bir mektup var sizin de okumanız isteniyor deyip okutmuştur. Gülen, Koru ABD’ye gitmeden Sayın Başbakan’ın da haberi olsun demiştir.Gülen’i yanlış yönlendirenler var, bazı aracılar yangına benzin döküyor.

Cemaat, Mustafa Sarıgül’e destek verecek diyorlar.Herkes bulunduğu mahalde istediği yere oy veriri. Benim oy kullanacağım yer Yalova, AK Parti adayına oy vereceğim. Mektupda da belirtildiği gibi seçimlerde yine aynı yerde duracağız.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz