Son Dakika
17 Ocak 2020 Cuma

Kemal Sunal Gezi Parkına Çadır Kurmuş

02 Ocak 2014 Perşembe, 01:39

Kemal Sunal’ın yıllar önce çektiği “Yakışıklı” filminde, ekonomik sıkıntıları dile getirmek için Gezi Park’ında çadır kurduğu ortaya çıktı.

2013 Haziran ayında ülke tarihinin en büyük olaylarının çıkmasına neden olan Gezi Parkı’nda, ünlü oyuncu Kemal Sunal’ın yıllar önce çadır kurduğu ortaya çıktı. Haziran ayında ülke tarihinin en büyük direnişlerinden birine ev sahipliği yapan Gezi Parkı’nda ilk direnişi Kemal Sunal başlatmış.

“GEZİ OLAYLARINI BAŞLATAN ADAM BULUNDU”

Türk Sineması’nın oyuncusu Kemal Sunal’ın, o dönem vatandaşın ekonomik sıkıntılarını dile getirdiği sahne Taksim Meydanı’nda çekilmiş. Sosyal medyanın bulup paylaştığı bu sahne, “Gezi olaylarını başlatan adam bulundu” başlığı ile internet aleminde dolaşmaya başladı.

SOSYAL ADALETSİZLİK VURGUSU

Başrolünde Kemal Sunal’ın oynadığı “Yakışıklı” filminde Kemal Sunal, eşiyle parasızlıktan Gezi Parkı’na çadır kurduğu ve zabıtaların çadırı yıkma sahnesi sosyal medyanın bir numaralı konusu oldu. O Sahnede, Kemal Sunal, sosyal adaletsizliğe vurgu yapan bir konuşma yaparken zabıta da Sunal’a,”Sendeki yoklar bende de yok bizim görevimiz böyle yerleri yıkmak” cevabını veriyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.