Evi Yanan Yaşlı Çift İçin Seferber Oldular !

02 Ocak 2014 Perşembe, 03:19

Çanakkale’nin Bayramiç İlçesi’nde Alzheimer hastası Sultan Alacoğlu (70) ve eşi Hüseyin Alacoğlu’nun (75) evi bir anlık dikkatsizlik sonucu çıkan yangında kül oldu. Sultan Alacoğlu’nun sobayı yakmak istediği sırada çıkan yangında can kaybı olmazken, yaşlı çiftin evi kullanılamaz hale geldi.  Yaşanan bu olay sonrasında sosyal medyada büyük yankı buldu. Yaşlı çiftin evsiz kalmasına duyarsız kalmayan Ekşi Sözlük yazarları büyük bir yardım kampanyası başlattılar.

HaberDokuz.com / Özel Haber / Ankara

 

Ekşi Sözlük’ten Yardım Kampanyası

Çanakkale’de evsiz kalan Sultan ve Hüseyin Alacoğlu çiftine destek olmak amacıyla ekşi sözlük üzerinden başlatılan kampanya büyük ilgi gördü. “Çanakkale’de evi yanan yaşlı çifte yardım ediyoruz” başlığıyla yayınlanan yardım çağrısı kısa zamanda büyük bir dayanışmaya dönüştü.

 çanakkalede-evleri-yanan-yaşlı-çift1

Yardım İçin Hesap Açıldı

Ekşi Sözlük’te başlatılan yardım kampanyası kısa sürede sosyal medyada büyük yankı buldu.

Yangında evini kaybeden Hüseyin Alacoğlu’na ulaşan Bayramiç Kaymakamlığı ve Bayramiç Belediyesi de yardım kampanyasına destek oldular.

Yardımların ulaşabilmesi için gerekli olan banka hesabı da yangında evini kaybeden Hüseyin Alacoğlu adına Ziraat Bankası’nda açıldı.

 

Yardımlar Çığ Gibi

Hesap numaralarının yayınlanmasıyla birlikte Ekşi Sözlük üzerinden başlayan kampanya hızlı bir şekilde sosyal medyaya yayıldı. Az-çok demeden herkesi bu kampanyaya davet eden yazarlara diğer sözlüklerden (uludağ, itü, inci), twitter ve facebook üzerinden de destek geldi.

Kısa süre zarfında Hüseyin Amca’nın hesabında 80 bin liranın üzerinde bir para toplandığı açıklandı.

 

Hesap Numaraları

Türkiye’nin yoğun siyasi gündemi arasında, “sosyal devlet”in vatandaşlar tarafından yerine getirildiği bu kampanyanın önemi çok büyük.

Yardım etmek isteyenler için hesap numaraları:

Hüseyin Alacaoğlu
IBAN: tr15 0001 0000 7709 5020 4250 02

Ziraat Bankası – Bayramiç Şubesi (Şube No: 77)
Hesap No: 9502042 – 5002

Not: Gönderi yaparken açıklama kısmına “ekşi sözlük” olarak not düşülmesi gerekiyor.

çanakkalede evleri yanan yaşlı çift

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz