Balyoz ve Ergenekon Davalarına Suç Duyurusu

02 Ocak 2014 Perşembe, 17:30

17 Aralık’ta başlayan yolsuzluk ve rüşvet operasyonu sonrası kurumlar arasındaki kargaşa devam ediyor. Bu zamana kadar Ergenekon ve Balyoz Davaları konusunda herhangi bir suç duyurusu girişiminde bulunmayan Genelkurmay Başkanlığı bugün çok önemli bir suç duyurusunda bulundular. Balyoz ve Ergenekon davaları hakkında yapılan suç duyurusu gündeme bomba gibi düştü.

Genelkurmay Başbakanlığı, Balyoz ve Ergenekon gibi, TSK mensuplarının yargılandığı davalar hakkında bugün Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusunda, “TSK’nın muvazzaf ve emekli personelinin yargılandığı davalarda “TSK’yı hedef alacak şekilde suç delilleri üretildiği, davalarda görev yapan adli kolluk, savcı ve hakimlerin yargılamada savunmanın görüşlerini dikkate almadığı, suç delillerini manipüle ettiği” gibi suçlamalar yer aldı.

BALYOZ AVUKATLARINDAN PEKŞEN AÇIKLADI

Balyoz avukatlarından Haluk Pekşen, Genelkurmay Başkanlığı’ndan bugün kendilerini aradıklarını ve suç duyurusunda bulunulduğunu bildirdiklerini açıkladı.

GENELKURMAY KAYNAKLARI DA DOĞRULADI

Genelkurmay kaynakları da, suç duyurusunda bulunulduğunu doğruladılar.

“MİLLİ ORDUYA KUMPAS KURULDU”

Avukat Pekşen, geçen hafta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın BaşdanışmanıYalçın Akdoğan’ın “milli orduya kumpas kuruldu” sözleri nedeniyle, Balyoz sanıkları adına Genelkurmay Başkanlığı’na dilekçe vermiş ve bu konuda suç duyurusunda bulunulmasını istemişti.

Pekşen’in verdiği bilgiye göre, Genelkurmay’ın Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na yaptığı suç duyurusunda, Balyoz ve Ergenekon gibi TSK’nın muvazzaf ve emekli personelinin yargılandığı davalarda “TSK’yı hedef alacak şekilde suç delilleri üretildiği, davalarda görev yapan adli kolluk, savcı ve hakimlerin yargılamada savunmanın görüşlerini dikkate almadığı, suç delillerini manipüle ettiği” gibi suçlamalar yer alıyor.

(Kaynak: Zeynep Gürcanlı / Hürriyet)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz