Son Dakika
16 Kasım 2018 Cuma

”Hitlerle Tayyip Erdoğan Aynı Mantıkla Hareket Etmiştir”

27 Aralık 2013 Cuma, 01:25

CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, “Şu anda cumhurbaşkanlığı seçimlerine her türlü farklı senaryolarıyla hazırlık yapan parti CHP’dir” dedi.

Oran, partisinin Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adayı Akif Ekici’nin bir restoranda düzenlenen tanıtım toplantısında, hep beraber çok tarihi bir dönem yaşadıklarını söyledi. Türkiye için tarihi önem taşıyan bir kentte bulunduklarını ifade eden Oran, Gaziantep’in bir marka şehir olduğunu belirtti.

Kentte önemli işler yapıldığına işaret eden Oran, Ortadoğu’da birçok şehrin Gaziantep’in elindeki imkanlara sahip olmak isteyebileceğini vurguladı.

Hükumeti eleştiren Oran, “İktidarın 11 yıldır uyguladığı politikalar ekonomiden demokrasiye, ulusal güvenlikten terörle mücadeleye komşularla ilişkilere baktığınız zaman Türkiye’ye olduğu gibi Gaziantep’e de çok çektirdi” diye konuştu.

Önemli bir sürece girildiğini öne süren Oran, şöyle devam etti:

“93 gün sonra önümüze sandık geliyor. Esasında iki yıl içerisinde sandık karşımıza 3 kere çıkacak. Belki erken seçim de gelebilir, seçim öne alınabilir. Çünkü artık bu hükumetin dikiş tutturma imkanı ve ihtimali kalmadı. Yerel seçimlere en hazır parti CHP’dir. Şu anda cumhurbaşkanlığı seçimlerine her türlü farklı senaryolarıyla hazırlık yapan parti CHP’dir.

Partimiz; gölge kabinesiyle sağlıkta, eğitimde, ekonomide, dış politikaya kadar her konuda hükumet programını hazırlamış durumda. Ve yine CHP olarak hükumeti kurduğumuz zaman ilk 100 gün yapacağımız icraatların hepsini hazırladık, planladık ve bekliyoruz. Türkiye’de hangi parti bu kadar hazırlıklı. Dolayısıyla önümüzdeki sürece baktığımız zaman esasında karanlık bir dönemin bittiğini, aydınlık bir dönemin başlayacağını hepimiz görmemiz lazım. Hepimiz kendimize güvenmemiz gerekiyor.”

CHP olarak 746 seçim noktasında belediye başkan adaylarını belirlediklerini ifade eden Oran, “Karşımızdaki AK Parti’nin bizim belirlemiş olduğumuz adaya karşın ancak 82 yerde adaylarını açıkladı. İşte Cumhuriyet Halk Partisi’nin farkı bu” dedi.

– CHP Grup Başkanvekili İnce

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce de 25 Aralık’ın Gaziantep’in kurtuluş günü olduğunu anımsatarak, 30 Mart’ın da Türkiye’nin temizlenme günü olacağını öne sürdü.

AK Parti hükumetinin “yaptıklarının yanına kalmayacağını” ifade eden İnce, “Şimdi hesabı ödeme sırası geldi” diye konuştu.

Salondakilere “Demokrasi nedir biliyor musunuz?” diye soran İnce, şöyle devam etti:

“Demokrasi, hesabı öbür dünyaya gitmeden görmektir. Demokrasi budur. Bizim inancımıza göre öbür dünyada hesap var. O hesabı Allah’a verecekler o ayrı ama demokrasilerde öbür tarafa gitmeden burada da hesap vereceksin. Bu hesabı verecekler. Bakın bu yerel seçimler sadece belediyecilik, kanalizasyon yol park seçimleri değildir.”

Türkiye’de yapılanları “suçluluk telaşının işareti” olarak nitelendiren İnce, şunları kaydetti;

“Korkuyorlar…11 yıldır hep ‘bugünler nasıl olsa geçmez, bizim iktidarımız sonsuza kadar sürer’ diye düşündüler. Hep öyle zannettiler. Hitler’le Tayyip Erdoğan aynı mantıkla hareket etmiştir. Hitler de 1923’te bir yürüyüşe katılmış, 4 ay hapis yatmıştır. Dışarıya mağdur olarak çıkmıştır. Sonra merkez sağ ile işbirliği yapmıştır. Sonra inşaat işlerine hız vermiştir. Sonra yol yapmıştır. Sonra generalleri tasfiye etmiştir. Sonra radyolarda eğlence programlarını artırmıştır. Sonra yargıyı ele geçirmiştir. Bu anlattıklarım Hitler’in yaptıkları. Bunlar Türkiye’de size kimi hatırlatıyor? O zaman diyorum ki Allah sonunu da benzetsin.”

-umut oran

-muharrem ince

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz