AKP’de Bir İstifa Daha

27 Aralık 2013 Cuma, 15:32

AKP’de istifalar devam ediyor. Son olarak disiplin kurulan sevk edilen Ankara Milletvekili Haluk Özdalga AKP’den istifa ettiğini açıkladı.

Özdalga, “Yaşananları devlet ve rejim krizi olarak görüyorum. Cumhurbaşkanımızın bir müdahalesine gerek kalmadan, alınan kararlarda daha doğru bir istikamete gidilmesini temenni ediyorum” dedi.

“POLİS TEŞKİLATI DOĞRAMA MAKİNASINDAN GEÇMEKTEDİR” 

Özdalga, “Polis teşkilatı maalesef doğrama makinasından geçmektedir. Yargıya müdahale edilmektedir. Yolsuzlukların üstü örtülmeye çalışıldığı açıkça görülmektedir. Eğer devlet dışından başka yerlerden talimat alarak hareket edenler varsa, onlara elbette müsamaha gösterilemez. Böyle bir şey öne sürülerek yolsuzluk iddialarının üstünü örtmek için yapılanlar da hiçbir şekilde savunulamaz. Gidilen yol yanlış. Bu yoldan Türkiye’nin bir an önce dönmesi gerekir” dedi.

“YARGIDA KRİZ YOK MÜDAHALE VAR”

Adli Kolluk Yönetmeliği Danıştay tarafından iptal edilmesine değinen Özdalga, “Adli Kolluk Yönetmeliği Danıştay tarafından iptal edilmiş. Benim önerim şu olacaktı: Danıştay kararı beklenmeden bu yönetmelik yürürlükten kaldırılmalı yönündeydi. Bunun benzeri bir yönetmeliği yürürlüğe koyma yoluna gidilmemelidir. Yönetmelik, soruşturmanın gizliliğini fiilen ortan kaldırmıştı. Yargıya müdahaleden vazgeçilmelidir. Yargıda kriz yok. Yargıya müdahale var” diye konuştu.

“TEMENNİM CUMHURBAŞKANIMIZIN MÜDAHALESİNE GEREK KALMAZ”

Disiplin kuruluna sevk edilmeden önce Türkiye gündemine ilişkin ciddi endişeleri olduğunu belirten Özdalga, “Yaşananları devlet ve rejim krizi olarak görüyorum. Cumhurbaşkanımızın bir müdahalesine gerek kalmadan, alınan kararlarda daha doğru bir istikamete gidilmesini temenni ediyorum. Bu gidişin, demokratik rejim içinde sürmesi mümkün değil. Yaşayarak göreceğiz neler olacağını” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz