Akdeniz Üniversitesi’nde PKK Eylemi

27 Aralık 2013 Cuma, 15:18

Antalya Akdeniz Üniversitesi’nde Uludere’de hayatını kaybedenleri anma bahanesiyle toplanan terör örgütü yandaşları PKK propagandası yaptılar.

Akdeniz Üniversitesi Kampusu’nda Uludere’de yaşanan olayın ikinci yıl dönümü nedeniyle basın açıklaması yapmak isteyen 300’e yakın PKK sempatizanı karşılarında özel güvenlik görevlilerini ve Çevik Kuvvet polislerini buldu. Uludere’de 34 kişinin yaşamını yitirmesinden kimsenin sorumlu tutulmadığını söyleyen öğrenciler, hükümeti olayın üstünü kapatmakla suçladı.

EDEBİYAT FAKÜLTESİ ÖNÜNDE TOPLANDILAR

Akdeniz Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi önünde toplanan yaklaşık 300 kişi Uludere’de yaşanan olayların ikinci yıl dönümü nedeniyle yürüyüş ve basın açıklaması yapmak istedi. Siyah bir bezin üzerine ölen 34 kişiyi temsil eden karanfiller bırakan öğrenciler, ellerinde ‘Gezi’den Gever’e, Roboski’den Reyhanlı’ya katil devlet her yerde’ pankartı açarak yürüyüşe geçti. ‘Roboski’ye adalet istiyoruz’, ‘Kürdistan faşizme mezar olacak’ sloganları atan göstericileri özel güvenlik görevlileri ve Çevik Kuvvet polisleri durdurdu.

POLİSİ GÖRÜNCE DAĞILDILAR
Hukuk Fakültesi önüne kadar yürümek isteyen gruba polisin gerekli tedbirleri alması olası bir provokasyonun önüne geçti. Örgüt yandaşları olaysız bir şekilde dağıldılar.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz