Mansur Yavaş Resmen CHP’de

22 Aralık 2013 Pazar, 02:25

MHP Beypazarı Belediye Başkanlığı’nda adından söz ettiren ve ardından MHP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçimlerde %27 oy alarak dikkat çeken Mansur Yavaş resmen CHP’li oldu. Önceki gün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile bir araya gelen Mansur Yavaş’ın üyeliği yönetim kararıyla gerçekleşti.

2014 Yerel Seçimleri’nde CHP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olması neredeyse kesinleşen Yavaş’a partideki bazı isimlerin tepki gösterdiği biliniyor. Ankara adaylığı için ismi geçen partinin dikkat çeken isimlerinden Muharrem İnce bu tepki gösterenlerin başında geliyor.

CHP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olması beklenen Mansur Yavaş, artık resmen CHP’li. Yavaş, CHPtüzüğünün 12. maddesi uyarınca merkez yönetim kurulu kararıyla parti üyesi oldu.

Yavaş’ın, Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı yarın toplanacak CHP Parti Meclisi toplantısında oylanacak.

Yavaş, önceki gün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmüştü.

CHP’den bazı isimler, son seçimlerde MHP’den Ankara Büyükşehir Belediyesi başkan adayı olan Yavaş’ın adaylığına karşı çıkıyor.

MANSUR YAVAŞ KİMDİR?

1955 yılında Beypazarı’nda dünyaya gelen Mansur Yavaş; ilk, orta, lise öğrenimini Beypazarı’nda yaptıktan sonra 1983 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu.

Askerliğini tamamladıktan sonra 1986 yılında Beypazarı’nda serbest avukatlık yapmaya başlayan Mansur Yavaş; 18 Nisan 1999 seçimlerinde Beypazarı Belediye Başkanı oldu.

Beş yıl içerisinde yaptığı çalışmalarla Beypazarı’nı, Türkiye’nin en güzel on güzel ilçesinden biri yapmayı başaran Yavaş; Tarihi Beypazarı konaklarının restorasyonu ve binlerce yıllık Beypazarı tarihini koruma çalışmalarıyla ilçenin ekonomik, sosyal ve kültürel kalkınmasında öncü oldu.

28 Mart 2004 yılında ikinci kez Belediye Başkanı seçilen Mansur Yavaş; gerçekleştirdiği projeleriyle literatürlere “Beypazarı Modeli”nin mimarı olarak geçti.

“Ankara’yı Marka Kent” yapma hedefi ile 29 Mart 2009 Yerel Seçimlerinde MHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Mansur Yavaş, avukatlık mesleğini sürdürmektedir.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz