Kayseri’deki Bilanço Ağırlaştı: 11 Ölü

22 Aralık 2013 Pazar, 03:21

Kayseri Valisi Orhan Düzgün, Kayseri’de gelen trafik kazasında hayatını kaybedenlerin sayısının 11’e çıktığını söyledi.

Yaralılar hakkında bilgi almak için Erciyes üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne gelen Kayseri Valisi Orhan Düzgün, kaza ile ilgili açıklamalarda bulundu. Düzgün, “Kaza, aracın devrilmesi sonucunda bir kaza meydana gelmiştir. Kaza sonucu yaralılarımızın Kayseri hastanelerinde tedavileri devam ediyor. Şu anda halen 31 yaralımız var. Maalesef hastaneye gelen yaralılardan ağır olanlarından 3’ü de vefat etti. Şu anda vefat eden vatandaşlarımızın sayısı 11’e yükseldi. 8’di biliyorsunuz. Halen 31 yaralımızın hastanelerde tedavileri devam ediyor. Tabii olay 16.50 sıralarında oldu. Çok kısa bir süre içerisinde 3 dakika içerisinde bizim 112 servisimiz oraya ulaştı. Ama tabi kazanın meydana geliş sebebiyle pek çok gencimizin olay yerinde vefat ettiğini öğrendik. Hastanelere henüz ulaştırılamadan. Bütün milletimizin başı sağ olsun. Yaralıların hepsinin kimlik tespiti yapıldı. Vefat eden 11 vatandaşımızın da kimlik tespiti yapıldı. Diğerlerinin kimlik tespit çalışmaları devam ediyor. Üzerlerinde kimlik olmadığı için. Yani Türkiye’nin dört bir yanından gelen öğrencilerimiz olduğu için devam ediyor. Ayrıca 112 Acil servisinin de olay yerine ulaşmasından sonra arkadan gelen yine Niğde Üniversitesi öğrencilerini taşıyan bir Midibüs 112 Acil servis şoförü ne çarpmak suretiyle yaralanmasına sebep oldu. Şu anda ağır yaralı durumdadır. Acil şifalar diliyoruz” ifadelerini kullandı.

“ARKADAN GELEN İKİNCİ MİDİBÜS EZMİŞ OLABİLİR”

Kazaya karışan ikinci midibüsün ilk kazada mağdur olan vatandaşları ezme olasılığı olacağını kaydeden Vali Düzgün, “112 ekibimiz olay mahaline ulaşıyor. Ambulans şoförüne de zaten arkadan gelen midibüs çarparak yaralanmasına sebep olmuş. O arada tabi bazı öğrencilerinde 2. Otobüsün gelişinden kaynaklanan ezilmeleri söz konusu olabilir. Onunla ilgili görgü tanıklarının ifadeleri ile ilgili emniyet müdürlüğümüzün trafik ekiplerimizin çalışmaları devam ediyor. Çünkü aracın sadece devrilmesi sonucu bu kadar yüksek ölü sayısının olması beklemiyoruz. Arkadan gelen ikinci aracın birinci aracın devrilmesi sonucu araçtan fırlayanlara etkilemesi söz konusu olabilir” ifadelerini kullandı.

“YARALILARIN AİLELERİNE YER VERECEĞİZ”

Kazada yaralanan vatandaşların aileleri için Kayseri’de misafir etmek için yer vereceklerini söyleyen Vali Düzgün, “Hasta yakınlarının konaklaması için birkaç tane misafirhanemizi ayarladık. Öğretmen Evi’nde, Hisarcık’ta ki misafirhanesinde ve Kredi Yurtlar Kurumu’nda hasta yakınları kalabilecekler. Her türlü araç ve gereç ve giyim ihtiyaçlarını tedarik ediyoruz. Bu konuda ihtiyacı olan ve gelecek olan hasta yakınları 122 numaralı telefonla başvurmak sureti ile oraya başvurabilirler” dedi.

“MİDİBÜSÜN MUAYENESİ YOK”

Kaza karışan midibüsün 2011 yılından beri fenni muayenesinin yapılmadığını kaydeden Düzgün, “Maalesef her dönem başında da uyarıyoruz. Kış mevsimi geldiğinde araç sürücülerini uyarıyoruz. Mevsimin hazırlıklarına göre gerekli bakımları yaptırmalarını söylüyoruz. Ama maalesef fenni muayenesini de 2011 yılından beri yapılmadığını trafik ekiplerimiz tespit ettiler” diye konuştu. – KAYSERİ

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz