Görevden Almalar İlçelere Sıçradı

22 Aralık 2013 Pazar, 02:39

Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonu sonrasında AKP hükümeti tarafından emniyete yönelik değişim operasyonu büyük yankı bulmuştu. Operasyonlar birçok ile yansımış ve İstanbul Emniyet Müdürü başta olmak üzere ciddi bir değişim başlamıştı. Son olarak Emniyet Genel Müdürlüğündeki daire başkanlarına uzanan görevden almalar, şimdi de ilçe emniyet müdürlerine sıçradı.

Yapılan görevden almalar sonrasında 25 şube ve ilçe emniyet müdürü görevlerinden alındılar.

25 MÜDÜRÜN YERİ DEĞİŞTİ

Hürriyet’in haberine göre, Operasyonu yapan şube müdürlerinin de arasında bulunduğu 11 polis şefinin tayininden sonra bu akşam 25 şube ve ilçe emniyet müdürünün de yerleri değişti. Operasyonel şubeleri de kapsadığı belirtilen tayinlerde, daha önce tayin edilen bazı müdürlerin tekrar görev yerleri değişti. Tayin sarsıntılarının önümüzdeki günlerde de devam edeceği belirtiliyor.

11 POLİS MÜDÜRÜ TAYİN EDİLMİŞTİ

Yolsuzluk ve rüşvet operasyonundan sonra, operasyonu yapan Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Yakub Saygılı ve yardımcıları, Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Nazmi Ardıç ve yardımcılarının da arasında bulunduğu 11 polis müdürü tayin edilmişti. Saygılı ve Ardıç müdüriyet emrine çekilmişti. Tayini çıkartılan müdürlerin yerine yeni müdürler atanmıştı.

Müdürlerin tayininin ardından ise İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkıngörevden alınmıştı. Çapkın’ın yerine de Aksaray Valisi Selami Altınok getirilmişti.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz