Zerrab’tan, Bakan Çağlayan’a 700 Bin TL’lik Saat

21 Aralık 2013 Cumartesi, 16:20

Reza Zerrab’ın, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’a milyonlarca dolar rüşvetin yanı sıra 300 bin frank (yaklaşık 700 bin TL) değerinde Patek Philippe 5101G marka bir saat de hediye ettiği ileri sürüldü.

BAKAN’IN ÖZEL KALEMİNE TESLİM EDİLDİ

Zaman gazetesinde Göksel Genç’in haberine göre, Zafer Çağlayan, saatleriyle ünlü İsviçre’nin Cenevre kentinde beğenmiş olduğu 5101G model saati Zerrab’dan istedi. İranlı da, bir adamını Cenevre’ye göndererek saati aldırdı ve 25 Eylül 2013 günü saat 01.25 sularında Ankara’da Çağlayan’ın özel kalemi Onur Kaya’ya teslim etti.

700 bin dolarlık saat çağlayan zarrab

TELEFON DİNLEMESİNE TAKILDI

24 Eylül 2013 saat 16.45 sularında Reza Zerrab ile Bakan Çağlayan’ın özel kalemiOnur Kaya ile servet değerindeki hediye diyalog telefon dinlemesine takıldı.

Zerrab’ın bakana yurtdışından getirttiği saat, telefon tapelerine ve polisin fiziki takibine şu şekilde yansıdı:

Onur Kaya: Ne zaman İstanbul’da olur?

Reza Zerrab: İstanbul’da değil ben Ankara’ya yolluyordum ama

Onur Kaya: Ankara da olur, fark etmez, daha iyi olur Ankara

24 Eylül 2013 saat 17.25’te Zerrab’ın adamı Murat Yılmaz ile Bakan’ın koruma memuru Emrah arasında şu diyalog geçiyor:

Murat Yılmaz (Reza Zerrab’ın adamı): İsviçre’deyim hani patron gönderdi buraya da ıııı…… emaneti varmış onu aldım ben ama gecede saat 12 gibi 12 buçuk gibi Ankara’ya ineceğim… dedim seni arayayım ben hani nasıl yaparız ne yaparız bu arada senin istediğin bir şey var mı çoluk çocuğa…

Emrah: Biz senden emanet alacağız öyle mi

Murat Yılmaz: Yani BEYFENDİYE bir emanet var verilmesi gereken

Emrah: Anladım

REZA ZERRAB’A MESAJ

24 Eylül akşamı Murat Yılmaz patronu Reza Zerrab’a, saati koruması aracılığı ile teslim edeceğine dair mesaj gönderiyor. Mesajın içeriği “Reza Bey, bu gece 00.30 yakın koruması aracılığı ile teslim ediyorum bilginize efendim” şeklinde.

BAKAN’DAN TEŞEKKÜRLER

Aynı gece 22.30 sularında Cenevre’den İstanbul’a gelen Yılmaz, vakit kaybetmeden servet değerindeki saati Bakan’ın korumasına ulaştırıyor. Ertesi gün saat 10.36’da Bakan’ın özel kalemini arayan Reza Zerrab, saati korumaya teslim ettiklerini söylüyor. Saatin kendisine ulaştığını belirten Çağlayan’ın özel kalemiOnur Kaya, hediyeden ötürü çok teşekkürlerini iletiyor. Bakan Çağlayan da ertesi günkü programında Zerrab’ın hediye ettiği saati gittiği programlarda kullanıyor.

İşte O saat

Patek Philippe 5101G

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz