Son Dakika
16 Kasım 2018 Cuma

Engin Alan Paşa Annesinin Cenaze Töreninde

1564 kez izlendi, 21 Aralık 2013 Cumartesi

MHP İstanbul Milletvekili Engin Alan tutuklu bulunduğu Sincan Cezaevi’nden özel izin alarak annesinin cenazesine katıldı. Engin Paşa’nın annesinin vefatından dolayı hayli üzgün olduğu görüldü. Engin Paşa’ya eşi Nevin Alan eşlik etti. Alan’ın acısını paylaşanların arasında MHP lideri Bahçeli de vardı. Törende Alan’ın gözyaşlarını zor tuttuğu görüldü. Engin Alan, eşi ile birlikte cami avlusunda taziyeleri kabul […]

MHP İstanbul Milletvekili Engin Alan tutuklu bulunduğu Sincan Cezaevi’nden özel izin alarak annesinin cenazesine katıldı. Engin Paşa’nın annesinin vefatından dolayı hayli üzgün olduğu görüldü. Engin Paşa’ya eşi Nevin Alan eşlik etti.

Alan’ın acısını paylaşanların arasında MHP lideri Bahçeli de vardı. Törende Alan’ın gözyaşlarını zor tuttuğu görüldü.

Engin Alan, eşi ile birlikte cami avlusunda taziyeleri kabul etti.Alan, gazetecilerin sorularına ”Ben anama son görevimi yapmaya geldim, burası siyaset yeri değil” dedi.

Eyüp Sultan Camii’ndeki cenaze törenine; MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve eski Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt da katıldı. Bahçeli ve Büyükanıt, Alan’a sarılarak taziyelerini iletti.

Partili çok sayıda milletvekiliyle birlikte gelen Bahçeli, Engin Alan ve eşi Nevin Alan’a bağsağlığı diledi. Bahçeli’nin yanı sıra Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanvekili Meral Akşener, MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, çok sayıda MHP milletvekili, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Ahmet Turmuş, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ve Alan ailesinin yakınları katıldı.

Bahçeli namaz saatine kadar Engin Alan’ın yanında bekledi.  CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal cenazeye çelenk gönderdi.  İkindi namazı sonrası kılınan cenaze namazında Alan’ın gözyaşlarını zor tuttuğu görüldü.  Namaz sonrası Alan ve Bahçeli, Ayşe Alan’ın tabutuna birlikte omuz verdi. Alan ve Bahçeli, tabutun arkasından giderken çevredekiler  “Türkiye sizinle gurur duyuyor” şeklinde sloganlar attı.

Etiketler: engin alan cenaze engin alan görüntüler engin alan'ın annesi nevin alan

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz