ABD’den Yolsuzluk Operasyonu Açıklaması

21 Aralık 2013 Cumartesi, 11:46

Ricciardona “Yolsuzluk operasyonu ile ABD’nin bir ilgisi yoktur. Hiç kimse asılsız iddialar ile Türkiye-ABD ilişkilerini tehlikeye atmamalıdır” dedi.

ABD’nin Ankara Büyükelçisi Frank Ricciardone, hakkındaki iddiaları yazılı açıklama ile yalanladı.

“İDDİALAR TAMAMEN ASILSIZDIR”

Ricciardone, ABD’nin yolsuzluk operasyonuna hiçbir şekilde karışmadığını vurgulayarak, “ABD’nin, devam eden yolsuzluk operasyonuyla hiçbir şekilde ilgisi yoktur. ABD ve Türkiye arasındaki dostluk ve işbirliği iki ülke için de hayati öneme sahiptir. Hiç kimse ABD-Türkiye ilişkilerini asılsız iddialarla tehlikeye atmamalıdır. Böyle bir toplantı yapılmadığı gibi, haberlerde ortaya atılan iddiaların tümü tamamen yalan ve iftiradır.” dedi.

3 GAZETEDE MANŞET OLDU

Bugün 3 gazetenin manşetinde ABD Elçisi’ne ait olduğu iddia edilen sözler yer aldı. Star Gazetesi ”Elçiden Operasyon İtirafı”, Yeni Şafak ”Çek Git Bu Ülkeden” ve Akşam Gazetesi de ”Derin Operasyonun İntikam Ortağı” manşetleriyle ABD Elçisi ile ilgili bir iddia ortaya attılar.

Haberlerde operasyonun başladığı gün yani 17 Aralık’ta ABD Sefareti’nde AB elçielrine yemek veren Ricciardone’nin “Halkbank’ı söyledik sonuç alamadık. Şimdi imparatorluğun çöküşünü izleyeceksiniz” söylediği iddia ediliyor.

‘DAVUTOĞLU DÜN KERRY’İ ARAYACAK’ İDDİASI

Bu arada Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun, rahatsızlığını belirtmek için ABD’li meslektaşı John Kerry’i ile bir telefon görüşmesi yapacağı ve Frances Ricciardone’nin ‘istenmeyen adam’ ilan edileceği öne sürüldü.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz