Bakanlar İstifalarını Sundu

19 Aralık 2013 Perşembe, 11:56

Rüşvet ve Yolsuzluk Operasyonuna adı karışan 4 bakanın istifa dilekçelerini Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a sundukları öğrenildi. İstifa eden isimlerin Erdoğan’ın uzun yıllardır yanında yer alan Muammer Güler, Erdoğan Bayraktar, Zafer Çağlayan ve Egemen Bağış olduğu iddia ediliyor.

Erdoğan’ın ortaya çıkan deliller ve konuşma kayıtları sonrasında istifaları kabul edeceği söylentiler arasında. Kabinede belediye başkanlığına aday gösterilen isimlerle birlikte 9-10 bakanın değişebileceği konuşuluyor.

ERDOĞAN’A İSTİFAYA HAZIRIZ DEDİLER
Oğulları ve kendileriyle ilgili iddialar ortaya çıkan İçişleri Bakanı Muammer Güler, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar dün görüştükleri Başbakan Erdoğan ’a, “İstifaya hazırız”dedi.

Başbakan Erdoğan ile görüşen bazı bakan ve parti kurmaylarının da “Kabineden ayrılmaları uygun olur” diyerek bu istifaya destek verdikleri söyleniyor.

istifa-eden-bakanlar

CUMA GÜNÜ REVİZYON DUYURULACAK

4 Bakan’ın “istifaya hazırız” sözlerine anlık tepki vermeyen Başbakan Erdoğan’ın değişimi kabine revizyonuyla birlikte yapması bekleniyor. Dün yaşanan gelişmelerin ardından gözler Çankaya Köşkü’nde yapılacak toplantıya çevrildi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile görüşecek olan Erdoğan’ın her an yeni kabine listesini açıklayabileceği konuşuluyor. Genellikle 3-5 kişilik değişiklikle yetinen Erdoğan’ın 10 yıllık Başbakanlık tarihinin en kapsamlı revizyonuna gidebileceği seslendiriliyor. İçişleri Bakanı Muammer Güler’in kabine dışı kalmasına kesin gözüyle bakılıyor. Diğer 3 bakanın değişmesi büyük olasılık olarak görülüyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz