Savcılar Görevden Alındı mı ?

18 Aralık 2013 Çarşamba, 01:37

AKP’yi sarsan ‘Rüşvet ve Yolsuzluk’ operasyonunda savcıların görevden alınacağı iddia edildi. HSYK’nın üst düzeyde bir toplantı yaptığı ve Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in de bu toplantıya başkanlık ettiği ileri sürülmüştü. Ancak çok geçmeden HSYK’nın savcıları görevden alma yetkisinin olmadığı ortaya çıkmış, HSYK da bir açıklama yayınlayarak konuyu yalanlamıştı.

Başsavcı’dan “Görevden Alma” İddialarına Yanıt

HYSK’nın açıklamalarından sonra gözlerin çevrildiği Başsavcı Turan Çolakkadı, “Savcıların dosyadan alındığı bilgisi doğru değil. Şu an için savcılar dosyadaki görevine devam ediyor” dedi.

İddialar Sosyal Medyadan

Türkiye’yi sarsan ‘Yolsuzluk ve rüşvet iddialarına’ ilişkin soruşturma İstanbul Cumhuriyet savcıları Celal Kara ile Mehmet Yüzgeç tarafından başlatıldı. Akşam saatlerinde bu iki ismin dosyadaki görevlerinden alındığı iddiası önce sosyal medyada yer aldı. İddia daha sonra bazı TV ve internet sitelerine haber konusu oldu. İddiayı araştıran Doğan Haber Ajansı, en yetkili isim İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Turan Çolakkadı’ya ulaştı. Saat 21.30 sıralarında telefonla ulaşılan Çolakkadı, savcıların dosyadaki görevlerinden alındığı iddiasını yalanladı. Çolakkadı, “Savcıların dosyadan alındığı bilgisi doğru değil. Şu an için savcılar dosyadaki görevine devam ediyor.” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz