MHP’den Mansur Yavaş Tepkisi !

16 Aralık 2013 Pazartesi, 14:12

CHP’den Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı konuşulan eski MHP’li Mansur Yavaş’a MHP kulislerinden de tepki yükselmeye başladı. Muhafelet partisinin kulislerinde Mansur Yavaş’ın Genel Başkan Bahçeli’yi, “MHP CHP’lileşiyor” diye eleştirdiği konuşulurken, “Geldiği yeri de gittiği yeri de karıştıran Mansur Yavaş CHP’nin kapısında eşik bekçisi oldu. Gerçek yüzü ortaya çıktı” yorumları yapıldı.

Yavaş’ın adaylığıyla ilgili MHP Lideri Bahçeli’nin bir açıklama yapmayacağı tahmin ediliyor. Ancak muhalefet partisinin kulislerinde Yavaş’a yönelik eleştiriler sürüyor. Parti kulislerinde, “MHP ile uzaktan yakından alâkası olmayan bir siyasi partiyle belediye başkan adaylığı için flört eden birine MHP tabanı oy vermez. Hiç umutlanmasın” yorumları yapılıyor. MHP kurmaylarının, Yavaş’ın halen MHP’yi eleştirimesine yönelik tepkisinin büyük olduğu da öğrenilirken, “Yüzde 27 oyu kendisinin zannediyor. MHP’de kendisini potansiyel belediye başkan adayı gören bu şahıs büyük siyasi hataları nedeniyle içine düştüğü üzücü durumun müsebbiplerini yanlış adreslerde aramaktadır” yorumu yaptığı belirtiliyor.
DERSİNİ MAHALLELİ VERİR

Kurmaylar, CHP’de Yavaş nedeniyle yaşanan tartışmalara da değinerek; “Geldiği yeri de gittiği yeri de karıştıran Mansur Yavaş CHP’nin kapısında eşik bekçisi oldu. Gerçek yüzü ortaya çıktı. Kendisinde liderlik ve keramet vehmetmek, varlığını vazgeçilmez ve adaylığını tartışmasız görerek parti organları üzerinde baskı kurmaya çalışmak, politikada hamlığın ve tecrübesizliğin işaretidir. Buna amiyane tabirle cin olmadan adam çarpmaya çalışmak, erken öten horoz olmak, olgunlaşmadan daldan düşmeye can atmak denir. Ham meyve, dalından koparılıp yendiğinde ağızda ekşi ve buruk bir tat bırakır, ayrıca hazımsızlığa yol açar. Erken öten horozların dersini de mahalleli verir” ifadesini kullandılar.

MHP CHP’LİLEŞİYOR SÖZÜ MEYDANLARDA OLACAK

Öte yandan Yavaş’ın son yerel seçimlerin ardından Bahçeli’ye yazdığı mektupta “MHP CHP’lileşiyor” eleştirisi de muhalefet kulislerinde günün konusu oldu. Yavaş’ın CHP’den aday olması durumda bu mektubun sık sık gündeme geirilmesi bekleniyor. “MHP tabanından Yavaş’a oy kayar mı?” sorusunuz da partinin önde gelen isimleri, “Bu mümkün değil. CHP’ye MHP tabanından oy gitmez. Yavaş bunu boş yere beklemesin. Yavaş seçimde aldığı yüzde 27 oyu kendisinin zannediyor. Ancak bu son manevrası gerçek yüzünü ortaya koymuştur” diye cevapladılar.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz