CHP’de Mansur Yavaş Depremi !

15 Aralık 2013 Pazar, 23:40

2014 yerel seçimlerinde CHP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı MHP’li Mansur Yavaş oldu. Yavaş’ın adaylığının Kılıçdaroğlu’na en yakın isim tarafından twitter üzerinden açıklanması CHP’yi karıştırdı. Muharrem İnce ve Sabahat Akkiraz ilk tepki gösteren isimler oldular.

“ŞOKLARA HAZIR OLUNMALI”

Akkiraz, “Zannımca partimizde artık aday olmak için ilk kıstas sağcı olmak. Düne kadar bize küfredenler için oy istediğimiz tabanımız ne der acep? Aylar önce özellikle Alevilerin çekincelerini genel başkanımıza ilettim. Uyarımı yaptım. Listelerin adil olmaması halinde şoklara hazır olunmalı” dedi.

“SOLCULUĞUMUZU YOK SAYMAMALI”

“CHP’nin başarısı önceliğimizdir” vurgusu yapan Akkiraz, twitter’dan şu mesajları paylaştı:

“Bunu yapabilecek kadrolarımız vardır. Onları yok saymamak gerekir. İlkelerimiz ve solculuğumuzu yok saymamalı. Dikkat ediyorum; eleştirenlerin ortak özelliği; CHP kadrolarını yok saymak ve sağadaylarla kazanılacak fikri ile partiyi köşeye sıkıştırma. 1989’da adaylarımız solcu idi ve nerdeyse her yerde biz kazandık. Asıl olan sol ve halkçı politikalardır. Siyasi kimliksizlik ile kazanılacak seçim; sadece kimliksizlerin iktidarı ve yandaşlığı sonucu halktan uzaklaşmaktır.”

“PARTİMİ DÜŞÜRDÜKLERİ DURUMA ÜZÜLÜYORUM”

Sabahat Akkiraz’ın parti yönetimine yönelik bu sözleri üzerine gözler CHP’ye çevrilmişken, bir sivri çıkış da Grup Başkanvekili Muharrem İnce’den geldi. İnce, Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun danışmanı Şükrü Karaca’nın attığı bir tweete ve Ankara adaylığı için Mansur Yavaş’ın adının gündeme gelmesine tepki gösterdi.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun danışmanı Şükrü Karaca twitter hesabından CHP’nin Ankara adayı hakkında ilginç bir mesaj paylaştı. Şükrü Karaca twitter’dan paylaştığı mesajında “Değerli dostum güzel halk adamı Mansur Yavaş Ankara’ya hayırlı olsun” dedi. Kemal Kılıçdaroğlu’nun en yakınındaki isimlerden biri olan Karaca’nın attığı bu mesaj, CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığına  Mansur Yavaş’ı aday göstereceği şeklinde yorumlandı.

Karaca’nın tweetine ve mansur Yavaş’ın gündeme gelmesine, parti içinden ilk sert tepki Grup Başkanvekili Muharrrem İnce’den geldi. İnce, twittter hesabında, “Adaylık önemli değil partimi düşürdükleri duruma üzülüyorum. Partinin adayını danışman twitter’dan açıklıyor! şu anda o tweet yok!” dedi.

Beypazarı’nın eski belediye başkanı Mansur Yavaş 2009 seçimlerinde MHP’den Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday olmuş ve aldığı yüzde 27 oy oranı ile dikkatleri çekmişti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz