Conte’den özeleştiri

11 Aralık 2013 Çarşamba, 18:25

Juventus Teknik Direktörü Antonio Conte, Galatasaray maçı sonrasında hakeme çattı.

Galatasaray’a 1-0 kaybeden Juventus’un çalıştırıcısı Antonio Conte, Şampiyonlar Ligi’nde işlerini kendilerinin zorlaştırdığını söyledi.

Sahada bekledikleri oyunu oynayamadıklarını belirten Conte, “Benim için asıl hayal kırıklığı, bütün bir hafta boyunca üzerinde çalıştığın şeyleri sahaya yansıtamamak. Biz bir gösteri düzenliyoruz. Bir tarafın diğerine daha üstün olacağı bir şov. Aksine bugün sahada bir savaş vardı. Bizim alışık olduğumuz bir futbol değil. Tam da bu yüzden son maça bırakmamalıydık asıl imkansız dediğimiz şeyin olmaması için. Asıl kızgınlığım buna.” diye konuştu.

“BU ZEMİNDE OYNAMAK…”

Zemin futbol için elverişli olmadığını söyleyen Conte, “Önce geldim sahanın durumunu gördüm. Oynanmasının münkün olmadığını ben şahsım adına düşündüm. Hakeme gittim ve bu sahada oyun oynanmasının çok sakıncalı olduğumu söyledim. Hakem Mancini’yle konuşmamı istedi. Mancini’yle konuştum. O da benimle hemfikir olduğunu söyledi. Bunu hakeme aktardım, o da UEFA yetkililerine aktarmış. Ama onlar fikirlerini değiştirmemişler. Devre arasında da hakeme aynı şeyleri bir daha söyledim. Şu da çok önemli: Bizim oynadığımız yarı sahadaki koşulların daha kötü olmasının bir sıkıntı olduğunu hakeme söyledim. Ama buna da hakemden bir tepki gelmedi.” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz