Canikli Konuşamadı !

10 Aralık 2013 Salı, 20:19

2014 bütçesinin görüşüldüğü Meclis Genel Kurulu’nda AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli ile CHP’li vekiller arasında gergin anlar yaşandı.

Nurettin Canikli’nin Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşmasının ardından ‘sataşma var’ diyerek konuşma yapmak istemesiyle başlayan gerginlik Canikli’nin Meclis kürsüsüne gelmesiyle doruğa ulaştı. Canikli’nin yaptığının doğru olmadığını söyleyen İnce’nin sözlerinden sonra Canikli Konuşma yapmak için Kürsüye geldi.

CHP’LİLER SIRALARI DÖVDÜ

Konuşmasını yapmak için kürsüye gelen Nurettin Canikli, CHP’lilerin protestosuyla karşılaştı. Sıraya vurulan sesler ve alkışlar arasında konuşmasını yapmayan Çalışan Canikli süresinin dolmasına ve Meclis Başkanı’nın uyarısına rağmen kürsüyü bırakmadı. Sayıştay raporlarının CHP’nin iddiaların aksine geldiğini dile getiren Canikli, “CHP’nin rahatsızlığı Sayıştay raporlarının istediği gibi gelmemesidir. Yolsuzluk olmamsıdır.” dedi.

MECLİS BAŞKANI CHP’LİLERİ UYARDI

Sırayı yumruklamaya devam eden CHP sıralarına Cemil Çiçek’ten ikaz geldi. Sıraların Kamu malı olduğunu belirten Meclis Başkanı Çiçek,”Sayın vekilller lütfen sıralara vurmayalım. Sıraların elektronik sistemini bozacaksınız. Bu işimizin aksamasına sebep olur. Nihayetinde kamu malıdır.” dedi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz