Son Dakika
19 Kasım 2018 Pazartesi

Akdeniz Üniversitesi’nde PKK Provokasyonu !

2054 kez izlendi, 09 Aralık 2013 Pazartesi

PKK terör örgütü yandaşları Akdeniz Üniversitesi’ni karıştırdı. Yüksekova’daki olayları protesto etmek amacıyla kampüs alanında toplanan ve ellerinde terör örgütünü simgeleyen posterlerle yürüyüşe geçtiler.   HaberDokuz.com / Özel Haber   Rektörlük Önünde Toplandılar   Yüksekova İlçesi’nde 2 gündür süren olaylarda ölen iki kişi için eylem yapan PKK yanlısı öğrenci görünümlü kişiler, önce Rektörlük binası önünde toplandı. […]

PKK terör örgütü yandaşları Akdeniz Üniversitesi’ni karıştırdı. Yüksekova’daki olayları protesto etmek amacıyla kampüs alanında toplanan ve ellerinde terör örgütünü simgeleyen posterlerle yürüyüşe geçtiler.

 

HaberDokuz.com / Özel Haber

 

Rektörlük Önünde Toplandılar

 

Yüksekova İlçesi’nde 2 gündür süren olaylarda ölen iki kişi için eylem yapan PKK yanlısı öğrenci görünümlü kişiler, önce Rektörlük binası önünde toplandı. Basın açıklamasının ardından kampüs içerisindeki kafeteryaların olduğu bölüme giren örgüt yandaşları, burada kendilerine tepki gösteren öğrencilerle karşılaştı. İki grup arasında çıkan arbede polisin müdahalesiyle kısa sürede son bulurken, eylemci grup polise taş ve şişe attı. Başına şişe isabet eden bir polis hafif yaralanırken, bir emniyet amirinin de sırtına taş isabet etti. 

 

Kampüste “Biji Serok Apo” Sloganları

 

Kampüs alanındaki provokasyonda örgüt yanlısı öğrencilerinin bir kısmının poşularla yüzlerini kapadıkları görüldü. Terör örgütü yandaşı grup “biji serok apo” sloganlarıyla yürüyüşe geçince kampüsü alanı karışmaya başladı.

 

Acil Servise Saldırı

Polisin güvenlik önlemlerini artırması sonrasında, güvenlik güçlerine yönelik saldırıya girişen örgüt yandaşları sonrasında Tıp Fakültesi Hastanesi’nin Acil Servisi’ne zarar vermeye başladılar. Acil servisteki onlarca insana aldırış etmeden saldıran grup, ortalığı savaş alanına çevirdi.

 

ATM’lere ve Güvenlik Kulübelerine Saldırı
Taşkınlık yapmayı sürdüren eylemci grup, ATM’ler ve güvenlik kulübelerine zarar verdi. Bölünerek hastane bahçesinden kaçan grup kampüsten çıkarken üst geçide, ‘Gever, Lice, Gezi hesabını soracağız’ yazılı siyah afiş astı.

Grup, kampüs sınırlarını çıktıktan sonra dağıldı.

 

Gözaltı Yok

PKK’nın üniversitelerdeki faaliyetleri giderek artıyor. 2010 yılında Akdeniz Üniversitesi’nde büyük çaplı bir kalkışmaya hazırlanan PKK yandaşları bu oyunu 2013 yılında yeniden hayata geçirmeye çalışıyorlar.

 

Hakkari olaylarını protesto etmek için basın açıklaması yapılmasına, terör örgütü lehine slogan  atılmasına izin verilen örgüt yandaşları bununla yetinmediler. Üniversitenin tıp fakültesi acil servisine kadar hedef gördükleri her yere saldıran PKK’lı grup, hiç birşey olmamış gibi kampüsü ellerini kollarını sallayarak terk ettiler.

 

Şu ana kadar olayla ilgili herhangi bir gözaltı olmadığı bildirildi.

 

Etiketler: akdeniz üniversitesi 9 aralık 2013 akdeniz üniversitesi olayları akdeniz üniversitesi pkk

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz