Son Dakika
24 Şubat 2020 Pazartesi

Güney Azerbaycan Türkleri’nden Çok Sert Bildiri !

28 Kasım 2013 Perşembe, 18:35

Son yıllarda Ortadoğu coğrafyası üzerine yapılan dış müdahaleler bölgede büyük sorunları da beraberinde getirdi. Özellikle Türklerin yaşadığı bölgelerde değiştirilmek istenen demografik yapı son zamanlarda daha da artmış durumda. ABD merkezli sürdürülen ‘demokrasi’ operasyonunda Kürtlerin etkinleştirildiği ve olmayan bir devletin projelendirildiği görülüyor.

 HaberDokuz.com / Ankara

Yaşanan bu gelişmelerden dolayı Güney Azerbaycan Türkleri çok sert bir bildiri yayınladılar. İran, İsrail, Irak, Suriye ve ABD’nin sert sözlerle eleştirildiği bildiride, Türk kimliğine yönelik saldırıların ve bölgenin “Kürtleştirme operasyonuna” tepki gösterildi.

İşte Güney Azerbaycanlı Türklerin o sert bildirisi:

“Tebriz Sesi: Azerbaycan Türk milleti, Öğrenciler,İşçiler,Kadın Hakları Aktivistleri Ve Azerbaycan Milli Hareketinin Gençleri

Son günlerde Batı Azerbaycan eyaletine yerli bir Türkün vali olarak tain olunması, gerçi Azerbaycan milli hareketi açısından İran devletinin Azerbaycan’lılara karşı olan asimilasyon ve ayrımcı politikaları hiç bir değişiklik olacağına inanmıyor, ve İran devletininin milli faallara baskıları günden güne artmaktadır, fakat İran devleti ve onun iç işler bakanlığının yerli olmayan ve Kürd kökenli olan bir vali adayının Batı Azerbaycan’a atanmasından vaz geçmesi, Azerbaycan milli hareketinin ortak ve düzenli hareket etmesi ve bu hareketin siyasi iardesinin göstergesidir.

Gün gibi aydındır, ve orada yaşayan her kes biliyor ki, Azerbaycan’ın batı bölgesinde nüfus sayımı Kürdlerin lehine değişme politikası İran devlet, Kuzey Irak yönetimi, ABD ve İsrail devleti tarafından yürütülmektedir ve bunun sonucunda Azerbaycan Türkleri ve Türkiye arasında azınlıkta oluşan Kürdleri yerleştirmek istiyorlar ve bu güçlerin hepsi bu bölgede Kürd kartını kendi çıkarları doğrultuda kullanıyorlar. Ancak bu kez de Azerbaycan’lıların zamanında davranması onların kirli oyunlarını gün ışığına çıkarttı.

güney-azerbaycan-türkleri

Batı Azerbaycan’a ilk defa yeli olmayan bir Kürdün valı olarak atanmasının haberi ilk günlerden beri Türkiye’nin güneyinde ki Kürd guruplar, Kuzey Irak’takı Kürd yönetimi ve onlara bağlı olan mediyalrda çok büyük bir mutlulukla kabullenerek, sankı Batı Azerbaycan Kürdüstanmış gibi haberlerin yayıp reklam ediyorlardı ve bu hususta Ruhanı hükümetini övüyorlardı. Lakin bunlar Azerbaycan milli hareketinin siyasi gücü ve varlığını unutmuşlardı ve belki de önemsemiyorlardı.

Fakat işin ilginç noktası bu aşamada Türkiye, Irak ve Suriye deki Kürdlerin bu olayı yakından izlemeleri ve Kürd bir valinin atanmasının desteklemeleriydi. Ne yazık ki bu hassa aşamada bazı siyasi guruplar e şahıslar konuyu görmezden geliyorlardı veya bir birlerine karalayarak ortamı gerginleştiyorlardı. Ancak Güney Azrbaycan’dakı halk dışarıdakı saçma sorunları önemsemiyerek konunun hassaslını fark ederek tıpkı 2006 ve son Urmu gölü olayları gibi her türlü Tahra’nın yanlış kararlarına hazırlıklı olduklarıı gösterdiler. Binlerce gece bildirileri, CD ler ve yüzbinlerce telefon mesajları Batı Azerbaycan’da yayıldı. Ayrıca Azerbaycan’ın diğer şehirler ve bölgelerinden, özellikle Tebriz ve Erdebil’den gelen destekler İran devletine gereken mesajları vererek onlara kendi kderleri hakkında duyarlı olduklarını gösterdiler.

İran devleti yetkileri bu durumu görünce her türlü yanlış bir karar sonucunda yüzbiner veya milyonlarca Azerbaycan Türkünün sokaklara olacağını fark ederek bu karardan vaz geçtiler.

Azerbaycan Türk Milleti:

Biz iyi biliyoruz yeni atanan vali ne kadar da Yerli olursa ancak bu adam ırkçı Tahran rejimine bağlıdır fakat Azerbaycan’lıların itirazlarının esas nedenler ve sonuçlarını şöyle sıralaya biliriz:

1- Batı Azerbaycan nüfusunun Azerbaycan Türklerinden, Kürdlerin lehine değişme politikası İran ve Kuzey Irak Yönetimi tarafından ciddi olarak izlenmekte ve yürürtülmektedir.

2- Irak,Türkiye ve Suriye Kürdleri demokrası ve insan hakları söylemleri altında topraklarımıza göz dikmişler ve bunun için her işe özellikle kan dökmeye hazırlardılar.

3- Türkiye’deki bazı sol guruplar bölgedeki terör guruplarla çok yakın ilşkiler ve temasladırlar ve bu durumda Azerbaycan’lıların moralını düşürmek için bu terör guruplarının sankı Türk devleti yer almış gibi gösterecekler.

4- Bazı sözde Azerbaycan gurupları İran şemsiyesi altında fealiyet ederek Batı Azerbaycan konusunda tamamen pasif hareket ediyorlar ve kimi zaman Kürd gurupların özellikle Avrupa’da elde etmesi üçün bu projede o gurupların yanında yer almaktadırlar.

5- Dinç ve medeni itirazlar sonucunda Azerbaycan milli hareketi gösterdi ki önemli zamanlarda bir araya gelmeği beceriyorlar.

6- Bu olay gösterdi ki Azerbaycanlılar önemli zamanlarda birliklerini koruyrlar ve kahraman Tebriz ve diğer şehriler ve bölgeler her zaman Batı Azerbaycan konusunda duyarlı olup ve gerektiği zaman mudahile edecekler.

7- İran devleti ve onun iç işler bakanlığının bu durumda temkinli davranması Azerbaycan milli hareketinin Azerbaycan’lılar içinde ne kadar etkiye sahip olduğunu gösterdi ve bu hareket istediği zaman halkının yanında olduğunun ve halkın onu desteklediğini gösterdi.

8- Defalarca şahit olmuşuz ve bu kez de buna şahit olduk, yerel yetkililer duyarlı olmaları ve halkının yanında olmaları başarının Azerbaycan Türklerine armağan etdi, ve inanıyruz ki hassas zamanlarda bu yetkililer kendi halkının yanında yer alacaklar.

9- Bu kez de medyanın önemli, Teşkilatlanma ve örgütlenmeni önemi her kese özellikle buna karşı olanlara isbat olundu.

Son olarak bu başarını bütün Azerbaycan halkına tebrik ediyoruz. Özellikle bazı milli faallar hiç beklentileri olmadan topraklarına olan sevdalarından dolayı gece ve günüz bilmeden çalışıyprlardı. Ayrıca bazı Kürdçü terör guruplarına Azerbaycan topraklarına göz dikdikleri halde gereken cevabı alacaklarını söyliyoruz ve onları kendi topraklarında Kürd halkına hizmet etmelerin tavsiye ediyoruz. Üstelik onların yanlış adımları her kesten çok Azerbaycan’dakı yaşayan az sayıda misafir Kürdleri zarar verecekdir.

Kuzey Irak Kürd yönetimine ve Türkiye’deki bazı Kürd partiler ve gurupları uyarıyruz ki barış içinde yaşamak için Azerbaycan topraklarına göz dikmesinler. Gayri o taktirde Azerbaycan Türkleri Tarihte olduğu gibi bu kezde saldırganlara gereken dersi verecektir.

Bir Gurup Azerbaycan Milli Faalıları”

 

6 Yorum

 1. Sait

  29 Kasım 2013 at 12:12

  Tüm terör destekçi grupları iyi bilsinler ki güney azerbaycan’ımızın bir avuç toprağına bile miliyonlar şehit vermeye bile hazırız ve sakın yanlış bişey beyinlerinden bile geçirmesinler

 2. Oxtay

  29 Kasım 2013 at 21:58

  Türkiye cumhuriyeti devleti teröristlerle görüşüp ve onları resmiyete tanıyor ve güney azerbaycan’daki bu olaylara göz yumuyor. er yada geç güney azerbaycan türk cumhuriyeti kurulacaktır bakalım o gün türk siyasetçiler nasıl güney azerbaycanlıların yüzüne bakacak

 3. sahand

  02 Aralık 2013 at 11:25

  malesef turkiye cumhuriyyti uyumaktatir

  yashaban azerbaycan

  • türk tebriz

   01 Eylül 2014 at 03:36

   güney azerbaycan herzaman türktür ve herzaman türk kalacaktır GÜNEY AZERBAYCAN bütün sesile bütün türkiye mediyasına ve siyasetççilerine söylüyor ki sizde QUZEY AZERBAYCAN SATQIN HEYDER ALİOV yada onun oğlu gibi yani rusia ve iranın piyonlari gibi ve tabi başta rusia – iran isteğine göre hiç bir zaman bizim asil soyumuzu AZERİ diye değişe bilemiceksiniz çünkü bizim ata babalarımız ve biz hep biz TÜRKÜZ ve DİLİMİZDE TÜRKCEDİ yada TÜRKİ dir dedik * ve bunu azınlıkta olan bilimsiz türkiye milletine söylüyor ki QARDAŞLARIM BU SINIRLARİ BİZ ÇİZMEDİK BÜÜYÜK GÜÇLER BİZE QALİP ETTİLER YANİ BÜYÜK GÜÇLER BU SINIRLARI YANİ BU ÜLKELERİ YARATTILAR TÜRK DEMEK SADECE TÜRKİYE SINIRLARI İÇİNDE OLANLAR DEMEK DEĞİL ve bizde bu adamlara qarşi hep söyledik HER TÜRK TÜRKİYELİ DEMEK DEĞİL * İNŞALLAH BİZDE BU TEZLİKTE GÜNEY AZERBAYCAN TÜRK CUMHURİYETİ DİYE BÜYÜK VE QARDAŞ SEVER CUMHURİMİZİ YARADACAĞIZ * ben bilmem nasıl çinde ki uygurlar yada siberide yada binlerce uzaklıkda olan türkler ki dillerini anlamak için tecüman lazımdır türkiye için qardaş ve önemli olmuş ama IRAK TÜRKLERİ ve İRAN TÜRKLERİ özellikle İRAN TÜRKLERİ HİÇ SAYILMAKTA KEŞKE TÜRKİYE BİNLERCE UZAKLIKTA YAŞAYAN TÜRKLERE VERDİĞİ ÖNEMİN YÜZDEN BİRİNİ TAM TÜRK OLAN VE KULAĞININ DİBİNDE OLAN TÜRKLERE VEREYDİ ben demem ki binlerce uzaktaki türkler türk değil onlarda türktür ama onllar şimdi kendilerinmni türk diye adlandırmır ve dillerini anlamağa tercüman larım dır onlar bizim kuzenimizdiler ama BİZLER TÜRKÜZ QARDAŞIZ AYNI İSMİ YANİ YÜCE TÜRK İSMİNİ TAŞIYORUZ DİLİMZ BİR DİNMİZ BİR SOYUMUZ BİRDİR * YOKSA TÜRKİYE SİYASETÇÇİLERİ HALA OSMANLI DÖNEMİ GİBİ İNGİLTERE VE AVRUPA OYNUNA GELMEKTEDİR YANİ MEZHEP AYRIMI YAPIYOR **___ DİKKAT DİKKAT ____SAFEVİ DÖNEMİNDE SÜNNİLERN BÜYÜK TÜRK ŞEHİRLERİNDEN OLAN TEBRİZ !=10 YILDA TAMAMEN Şİİ OLDU ___ ASLEN SÜNNİ OLAN ŞAH İSMAİL BİÇİ Şİİ MEZHEPİN RESMİ EDİP VE TEBRİZİN SÜNNİ MİLLETİN SÜRGÜN ETTİ NEDENMİŞ HERKES SORSUN * VE BUNLARIN HEPSİ BIRAKILMALİ ASİL OLAN ÖNCE TÜRK OLMAK SONRA MÜSLÜMAN OLMAK – TARİH HER ZAMAN OKULMALİ BENCE BİZ TÜRKLER TARAFINDA ÖNCE 1- SOYUMUZUN NE KADAR GÜÇÇLÜ OLDUĞUNU VE NE İFTİHARLARA SAHİP OLDUĞUMUZU VE TÜRKÜN HER ZAMAN HÜKÜMDARLIK YAPTIĞINI YANİ İMPİRATURLUK SEVİYESİNDEN TAKİ KÜÇÜK BEYLİKLERE KADAR TÜRK SOYU YÜZ YILLAR ÖYLE TOPRAKLARA HÜKÜMDARLIK YAPMIŞ Kİ TOPRAKLARINDA HİÇ YERLİİ TÜRK YOKTU MESELA MISIR _ HİNT _ ÇİN VE … BENCE YAKIN TARİHİMİZ SADECE OSMANLI TARİHİN OKUYUP DÜŞÜNÜN VE TÜRKÜN HÜKÜMDAR YARANDIĞIN ANLAYIN VE BİZ TÜRKLER TARİH OKUYUP DÜŞÜNÜP KENDİMİZİ TANIYIP ASLİMİZE DÖNMELİYİZ _________ 2 – BİZ TÜRKLER TARİH OKUMALIYIZ ÇÜNKÜ NE ÇABUK DÜŞMANLARIMIZI DOST SANIP VE KENDİ ELLERİMİZLE KENDİMİZİ YOK ETMİŞİK BİZ TÜRKLER HEP OYUNA GEMİŞİK ATALARIMIZ BURAYA GELMEDEN ÖNCE HEP ÇİNLİLLERİN OYNUNA GELİP VE BÜYÜK HAKANLIKLARIMIZI KENDİ ELLERİLE YOK ETMİŞLER YADA KENDİ QARDAŞLARININ İMPİRATURLUKLARINI BİTİRMİŞLER __ BURAYA GELDİKTEN SONRADA ÖNCE İRANLİLAR -ARAPLAR VE… OYNUNA GEMİŞİZ AMA BU MİLLETLER BİZE ÇOK ÖNEMLİ DARBE VURA BİLMEMİŞ ÇÜNKÜ HEM KÜLTÜR VE HEM İLİM AÇISINDA BİZDEN AŞAĞI SEVİYEDE OLMUŞLAR VE HEP TÜRKÜN SARAYLARINDA YALAKALIK YAPMIŞLAR ÖRNEK İRANDA FARSLAR 1000 YIL AZ DEĞİL 1000 YIL TÜRKLERİN YALAKALIĞINI YAPMIŞ VE SONRA AVRUPALILARIN OYNUNA GELMİŞİK HİÇ MİLLET AVRUPALILAR GİBİ BİZE DARBE VURA BİLMEMİŞ ÇÜNKÜ HEP DOSTCA YAKINLAŞMIŞ ÖRNEK ŞİMDİ AVRUPA BİRLİĞİ VE BİZ HEP ONLARI KENDİMİZDEN ÜSTÜN GÖRMÜŞÜZ ÖRNEK TÜRKİYENİN AVRUPA BİRLİĞNE GİRMEK SEVDASİ Kİ HEP AVRUPA OYNATACAK VE SONUNDA BÜYÜK BİR ŞEY TÜRKİYE DEN ALIP TÜRKİYE MİLLETİNE GÖRE BÜYÜK ÖDÜL VERECEK YANİ AVRUPA BİRLİĞİ EY TÜRK MİLLETİ BENİM BU SÖZLERİMİ HİÇ BİRZAMAN UNUTMAYIN EĞER UYANMASAK EĞER DÜŞÜNMESEK AĞER ANLAMASAK İLİMİMİZİ GELİŞTİRMESEK MALESEF BUNLARİ GÖRECEĞİZ AVRUPANIN DARBELER AZ ÖNCE DEDİM BURDA MAZHEP AYRIMI YADA BİR MAZHAPİN ÖBÜRÜNDEN ÜSTÜN OLDUĞUNU SÖYLEMEK SÖZ KONUSU DEĞİL HEP SÖYLEDİM ASİL ÖNEM ÖNCE TÜRK OLMAK SONRA MÜSLÜMAN OLMAMIZDIR EVET TEBRİZİN SAFEVİDEN ÖNCE MAZHEBİN SÖYLEDİM DÜŞÜNÜN GERÇEKTEN DÜŞÜNÜN – ONUN İÇİN DİYORUM BİZ TÜRKLER TARİHİMİZİ OKUMALIYIZ TAKİ GİNE OYUNA GELMİYELİM EVET ARKADAŞLAR BU DERT ÇOK BÜYÜK BEN BİR TEBRİZLİ OLARAK ANLADIKTAN SONRA HEP DERT ÇEKTİM ÇÜNKÜ HEP SOYUM İÇİN SAVAŞTIM HEP ASİMİLASİYONA QARŞI DİREŞTİM ÇAPTIM ÇABALADIM HEP VALLAHİ BİLİNDA SİZDE BİLİN BU SINIRLAR SOYLARI BELİTMEK YADA TÜRK DEMEK TÜRKİYE SINIRLARI İÇİNDE OLMAK DEMEK DEĞİL YADA AZERİ SÖYLEMİNE QARŞİ BİR BEN DEĞİLİM BÜTÜN GÜNEY AZERBAYCAN VE QUZEY AZERBAYCANDA BİR TEK RAHMETLİK ELÇİBEY DÜRÜŞTÜQ DEMEYİN EY TÜRKİYE MEDYASI EY TÜRKİYE VETANDAŞİ BU SAHTE VE QONDARMA SOYU LÜTFEN DELİL VE İLİM ÜZERE BU SAHTE SOYU DÜŞMANLARIMIZ BİZİ YOK ETMEK İÇİN SÖYLÜYOR KİMLİĞİMİZİ SİLMEK İÇİN ASİMİLASİYON ETMEK İÇİN BİZİ SİZ AZERİ YANİ İRAN SOYUNDANSINIZ DEMEK İSTİYOR AY ARKADAŞ BEN TÜRKÜM YA BEN TÜRKÜM HARAY HARAY BEN TÜRKEM DÜŞMAN YİKTİ YAKTİ BİTİRDİ SONUNDA BU SAHTE İSİMİ BU LANET AZERİ İSMİNİ YAYDİ BAZİ SATQINLARIN AĞZINA ONLAR YAPTILAR BARİ SİZ YAPMAYIN ONLAR DÜŞMAN YAPMALARINDA SAKINCA YOK DÜŞMAN ÇALIŞIR YOK ETMEK İÇİN AMA SEN EY BÜYÜK TÜRKİYE EY BÜYÜK TÜRKİYELİ SEN BENİM QARDAŞIMSIN SENDE BENİM SOYUMDANSIN SENDE TÜRKSUN SEN YAPMAMALISIN SEN YAPMA LÜTFEN TAMAM TÜRK DEMİYORSUN BANA AMA SENİN DEMEĞİN ÖNEMLİ DEĞİL BEN ÖNEMLİYİM BEN TÜRKÜM BİZ KENDİMİZİ TÜRK BİLİYORUZ VE ÖYLEYİZ TAMAM TÜRK DEME EN AZINDAN AZERBAYCAN TÜRKÜ DE AZERİ TÜKÜ DEME YA KEL MEMET DEMİŞ YADA MEMMET KEL DEMİŞ NE FARK EDER ARKADAŞ YORULDUM BÜTÜN AZERBAYCAN YORULDU DÜŞMANA QARŞI SAVAŞMAKTAN DEĞİL QARDAŞINDAN BEKLEMEDİKLERİNİ GÖRDÜĞÜNDEN YORULDU YARDIM BEKLEDİ GELMEDİ BİLMEM Kİ BİLLMEDEN QARDAŞLARIMIZ DÜŞMANLARIMIZIN İSTEKLERİNİ YERİNE GETİRMEKTEN YORULDU – AMA HERKESE QARŞİ BU GÜN YARIN GÜNEY AZERBAYCAN TÜRK CUMHURİYETİ YARANACAKTIR BİZ BUNUN İÇÇİN HEMDE TÜRKLÜĞÜMÜZ İÇİN HEP SAVAŞTIK VE SONUNA DEK SAVAŞACAĞIZ

 4. bla bla

  30 Mart 2015 at 21:52

  Med’lerin torunları ne zaman Türk oldu.

 5. OTE

  04 Ağustos 2015 at 05:19

  Bazı akılsız Türkiye siyasetçileri. İktidara geldiğinde kendini bir şey zannetmekte ve güçlü olan devletlerle birlikte hareket edeceğine kendi kendine gelin-güveyi olmakta, abartılı hayallerini ulu-orta ortaya dökerek, ya Büyük Türk Birliği, ya da İslam Birliği laflarıyla (Sanki gerçekten istiyorlarmış gibi) komşularının ya da müslüman olmayan devletlerin hışmını üzerimize çekmekte o ülkelerde bulunan Türklere işkenceye, hatta kültürel soykırıma varan yasaklar ve politikalar izlemelerine sebep olmaktadır. Zaten Türklerin geçmişinden korkan milletler ve devletler; kültürlerindeki ve yaşantılarındaki hatta hayallerindeki Türk Korkusu ve Türk Karşıtlığı hastalığı sebebiyle hak etmediğimiz bir sürü muameleyi bize normal görmekte ve haksızca ve gaddarca uygulayabilmektedir. Araplar, ya da başka müslüman devlet ve milletler, islam birliğini ağızlarına bile almaz-alamazken sen kendini ne zannediyorsun da dünyaya dayılanıyorsun. Türk birliğine gelince, Büyük Türkiye, Türk Birliği fısıltılarıyla herkesi tedirgin etmenin alemi yok. Çünkü böyle fevri çıkışlar düşman kazandırmaktan başka işe yaramaz.
  Ancak gerçekten Türlerin birliğini, dirliğini düşünüyorsan;
  – Türk kültürüne sahip çık. Dünyanın neresinde Türk varsa onun dilini kültürünü öğrenebilmesi ve yaşayabilmesi için o ülkelerle işbirliği yaparak, o ülkelerin yetkililerine gerekli açıklamalarla kafalarındaki olumsuzlukları gidererek bunu yapabilirsin.
  – Amaç dünyadaki Türklerin toprak olarak birleşmelerini sağlamak değil, Dil ve Kültür olarak birleşmelerini sağlamak olmalı, bunu gerçekleştirecek çalışmalar yapılmalı ve politika izlenmelidir.
  – Önce kendi ülkemizden başlayarak Türk soylu olanlara Türkçe isimler almaları teşvik edilmeli, yol gösterilmelidir. Sonra Türkçenin içindeki yabancı kökenli kelimelerin yerine Türkçelerinin konulması ve kullanılması sağlanmalıdır.
  – Yine Türkiyedeki yer isimleri (Şehir-Köy-Dağ-Ova-Nehir vs) Mutlaka Türkçe isimlendirilmelidir. (Bunu yaparken başka dildeki isimlerin kullanılması yasaklanmamalıdır. Hatta levhalara ya da haritalara o yerlerde oturan çoğunluk halkların yerel dildeki karşılıkları da yazılmalıdır.)
  – Mutlaka Türklerin kendilerine özgü bir alfabe benimsenmeli (Orhun alfabesi alınır ya da yeniden bir alfabe geliştirilebilir)
  – Türkçedeki yabancı kökenli kelimelerin yerine mutlaka tüm Türk Dünyasının anlayabileceği ortak Türkçe kökenli kelimeler getirilmeli yazı dilinde ve diğer eserlerde kullanılması teşvik edilmeli hatta zorlanmalıdır. Dünyadaki Türküm diyen herkese Türkçe Dili ve Türk Tarihi öğretilmeli ve Türklük şuuru kazandırılmalıdır. Bunu yaparken diğer kültür ve dillere saygıda kusur etmemeliyiz ki; başkaları da bize saygı duysun.
  – Türk siyasi ve kültürel tarihi barışa dayalı olduğu hakkında onları ikna etmeye çalışarak suretiyle diğer devletlerle de işbirliği yaparak iyice araştırılmalı ve toplanan tarihi kalıntılar bilim merkezlerinde yeterlice değerlendirilmeli ve dünyaya kazandırılmalıdır.
  – Türkler diğer bütün milletlerden, ırklardan üstündür, her kesten güçlüdür şöyledir böyledir gibi takıntı ve safsatalardan temizlenmeli, ne büyüklenmeli nede kendimizi başkalarından aşağı görmeliyiz. Kendimize yapılmasını istemediğimizi başkasına yapılmasını da istememeliyiz.

  – Türk olmayanlar bizden korkmadıkları gün ancak biz gerçek Türklüğümüze kavuşabiliriz. Aslında Türklerin Türklüğüne kavuşması dünyanın yararınadır. Bugün kendi kültüründen ve dilinden gittikçe uzaklaşan Türkler ne olduklarını ve nasıl davranacaklarını (Kültürel açıdan) bilememektedir. Dolayısıyla ilişkilerinde de geçerli bir tutarlılık da sergileyememektedir. Kendi özünü bilmeyen kabullenmeyen bir kişi ya da halk köksüz bir dal gibi oradan oraya savrulur, hem kendisine hem de etrafına zarar verir. Bu durumun dünyanın faydasına olmadığını tüm dünya devlet ve milletleri de görmeli ve anlamalı, Türklerin kendi öz kültürlerine dönmeleri için onlara yardım etmelidirler.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

mersin escort escort mersin mersin escort bayan mersin bayan escort +18 film izle