“Rabia’yı Seviyorsan Gidersin Mısır’a…”

26 Kasım 2013 Salı, 16:51

Mısır politikası konusunda Başbakan Erdoğan’ı eleştiren Kılıçdaroğlu, “Rabia işareti yapıyor birisi. Türkiye’de yaşıyorsun kardeşim. Rabia’yı çok seviyorsan gidersin Mısır’a Mısır’ın vatandaşlığına geçer istediğin siyasi faaliyette bulunursun. Sudan’da da darbe yapıldı. Amigoluğu bırak. Elini göstereceksen, ellerinle yüzünü kapat da ayıbını gizle hiç değilse” dedi.
Konuşmasının başında öğretmenlerin sorunlarına değinen Kılıçdaroğlu, Öğretmenlerin haklarının iade edilmesi gerektiğini ifade ederek, “Öğretmenlere sesleniyorum sizi baş tacı yapacak olan Cumhuriyet Halk Partisi’dir” dedi.

“ELLERİNLE YÜZÜNÜ KAPAT AYIBINI GİZLE”

Kılıçdaroğlu, “Mısır politikası iflas etti. Tıpkı Suriye politikası gibi. Şimdi Irak’ı bizim sayemizde onarmaya çalışıyorlar. Mısır halkı ile Türkiye halkı kardeştir. Bu mesajı bütün kesimlere verdik. Çünkü biz mezhepçi değiliz. Bütün bu gerçekler ortada dururken, Rabia işareti yapıyor birisi. Türkiye’de yaşıyorsun kardeşim. Rabia’yı çok seviyorsan gidersin Mısır’a Mısır’ın vatandaşlığına geçer istediğin siyasi faaliyette bulunursun. Sudan’da da darbe yapıldı. Amigoluğu bırak. Elini göstereceksen, ellerinle yüzünü kapat da ayıbını gizle hiç değilse” şeklinde konuştu.

“SURİYE’YE GİDECEK OLAN HAVAN ERMİSİ KOVANLARI ÇIKIYOR”

Türkiye ile Mısır ilişkilerine değinen Kılıçdaroğlu, “Geçen hafta Suriye konusuna değinmiştim. Hani bir tırda uyuşturucu ihbarı üzerine araştırma yapılıyor. Araştırmada, Suriye’ye gidecek olan havan mermisi kovanları çıkıyor. Tır şoförünün itirafı şöyle: “Ben bu malzemeleri, daha önce iki defa Reyhanlı’ya götürüp teslim ettim. Ben zaten hep jandarma kontrolünden geçiyordum. Ancak aracı aramadılar.” Bu bir suç belgesidir. Siz Suriye’ye silah sevkiyatı yapıyorsunuz. Kim söylüyor, silahları taşıyan şoför söylüyor” diye konuştu.

TÜRKİYE’Yİ ORTADOĞU’NUN ŞAMAROĞLANI HALİNE GETİRDİLER

Kılıçdaroğlu, “Türkiye’yi Ortadoğu’nun şamaroğlanı haline getirdiler. Şamaroğlanı olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti değil, şamaroğlanı olan onun başındaki adamdır” dedi.

DEDİLER Kİ :CEMİL ÇİÇEK ARACILIĞIYLA BİZ MASADAN TÜYELİM

Anayasa çalışmalarının durmasını da değerlendiren Kılıçdaroğlu, “Biz karşı çıkmadık. Hay hay gel kardeşim değiştirelim. Zaten değiştireceğiz. darbe hukukunu istemiyoruz. Birinci sınıf demokrasi ve özgürlük istiyoruz. oturduk masaya. Anayasa görüşülüyor. Daha işin ortasındayız. Başkanlık sistemini getireceğiz dediler. Neden? ‘CHP’liler kızar masayı terk eder’ dediler. Getir kardeşim ama ben bunu komisyonda görüştürmem. Neden? Ben demokrasiye inanıyorum darbecilere değil. Ve görüştürmedim. Baktı CHP yine masadan kalkmıyor. Sonunda baktılar bu CHP kendi bildikleri CHP değil. Ne yapacağız? En iyisi biz Cemil Çiçek aracılığıyla biz masadan tüyelim. Bunlar darbeci. Sivil, özgürlükçü, çağdaş bir anayasa yapmak istiyorsanız adres belli. Adres Cumhuriyet Halk Partisi. Cemil Çiçek de kaçmak için bir formül buldu. ‘Meclis Başkanı olarak bu benim görevim değil. Ayrıldım gitti’ diyor. Eğer ayrılacaksan Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığından ayrıl. Ben de seni kutlayacağım” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim KIlıç’ın anayasa çalışmaları konusunda yaptığı açıklamaların yerinde olduğunu da söyledi.

“SEN SIRTLARINA BİNİP GEZDİRSEN DE BİR ŞEY SÖYLEMEZ”

Kılıçdaroğlu, “Sen sırtlarına binip gezdirsen de onlar sana bir şey söylemez. Zaten sırtlarına biniyorsun. Her türlü hakareti yapıyorsun. Yeri geldiğinde Akil adamlar diye sokaklarda gezdiriyorsun. Dönüp ‘ulan’ diyorsun. Sana sesini bile çıkarmıyor. Buna kim sanatçı derö diyerek tepki gösterdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz