Son Dakika
13 Aralık 2019 Cuma

Kar Geliyor !

26 Kasım 2013 Salı, 16:04

Perşembe günü Balkanlar’dan soğuk hava dalgası yurda giriş yapacak. Sıcaklıklar 8 ile 10 derecenin altına inecek ve yüksek kesimlerde kısa süreli kar yağışlarına neden olacak.

Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı Karadeniz, Orta Karadeniz, Doğu Anadolu’nun batısı ile Gümüşhane, Bayburt, Erzurum, Bingöl, Muş, Bitlis, Diyarbakır, Adıyaman, Gaziantep ve Kilis çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Bursa, Balıkesir, Yalova, İzmir, Aydın, Isparta’nın güney çevreleri ve Burdur’un doğu ilçelerinde kuvvetli (21-50 kg/metrekare), Muğla ve Antalya çevrelerinde çok kuvvetli ve şiddetli (50-100 kg/metrekare), yer yer aşırı (100 kg/metrekare üzeri) olması bekleniyor.

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı kuzey ve iç kesimlerde 1 ila 3 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgarın genellikle güney yönlerden, Trakya’da kuzey ve doğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Güney Ege kıyıları, Antalya çevreleri ile İç Anadolu’nun güney ve doğusunda yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor. Bazı illerimizde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Çok bulutlu ve sağanak yağışlı 15
İstanbul: Çok bulutlu ve sağanak yağışlı (Yağışların sabah saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor) 15
İzmir: Çok bulutlu, kuvvetli olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 15
Adana: Çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 23
Antalya: Çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı (Yağışların çok kuvvetli, yer yer şiddetli ve aşırı olması bekleniyor) 19
Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde sağanak yağışlı 21
Trabzon: Parçalı zamanla çok bulutlu 24
Erzurum: Parçalı zamanla çok bulutlu 11
Diyarbakır: Parçalı çok bulutlu 16

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.