“İttifak Söz Konusu Olamaz”

24 Kasım 2013 Pazar, 00:19

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Milliyetçi Hareket Partisi’nin bu seçimler sırasında hiçbir yerde ve hiçbir partiyle ittifak yapması söz konusu değildir, kendi adaylarıyla seçime katılacak ve Allah’ın izniyle başarılı olacaktır” dedi.

Bahçeli, partisinin Kemer İlçe Teşkilatı tarafından ilçedeki bir otelde düzenlenen partiye katılım törenine katıldı. Bahçeli, burada yaptığı konuşmada, mahalli idareler seçimlerinin Türkiye için çok önemli olduğunu belirtti.

Bu seçimlerde sadece belediye başkanlarının seçimi yapılmayacağını, onun da ötesinde siyasi hayata anlam yükleyen, yönetimin yeniden şekillenmesine fırsat veren önemli bir dönüm noktası olacağını dile getiren Bahçeli, cumhurbaşkanlığı seçiminde önemli bir işareti ortaya koyacağını ifade etti.

1396 seçim bölgesinde seçime gireceklerini dile getiren Bahçeli, sonuç almak için gerekli gayreti ortaya koyacaklarını 

belirtti. Adayları tek tek açıkladıklarını anlatan Bahçeli, “Milliyetçi Hareket Partisi’nin bu seçimler sırasında hiçbir yerde ve hiçbir partiyle ittifak yapması söz konusu değildir, kendi adaylarıyla seçime katılacak ve Allah’ın izniyle başarılı olacaktır” dedi.

Ancak değişik siyasi partilerde hizmetlerde bulunan, belediye başkanlığı yapan kişilere MHP’nin kapısının açık olduğunu belirten Bahçeli, millet partisi olarak daha ileriki dönemlerde mahalli idarelerin yanında ülkeyi yönetmeye talip olan bir siyasi parti olduklarını söyledi. 

Bugün medyanın da Türkiye’nin en önemli sorunlarından biri haline geldiğini ifade eden Bahçeli, “Bölücü terör sorunu ne kadar Türkiye’ye zarar veriyorsa, medyanın yandaş ve zavallı hali de Türkiye’yi o kadar meşgul ediyor, zarar veriyor. Sabah açıyorsunuz, akşama kadar Recep Tayyip Erdoğan’ı izliyorsunuz. Bir tanesi de kalkıyor, ‘Gücümüz özgürlüğümüzdendir’ diyor. Hadi oradan, senin gücün Recep Tayyip Erdoğan” dedi. 

Diyarbakır Valisi’ne seslenen Bahçeli, “Ne mutlu Türküm diyene” levhasını paslandı diye indirttiğini, bunun hesabını soracaklarını ifade etti. İktidara geldiklerinde bölücü terör örgütünün kökünü kazıyacaklarını belirten Bahçeli, 9 aydır şehit haberi gelmediğini, ölen askerlerin ise intihar olarak belirtildiğini iddia etti. Bahçeli, anaların ağlamaması için terör örgütüyle müzakere değil, mücadele edilmesi gerektiğini kaydetti.

Mesut Barzani’nin gelişini eleştiren Bahçeli, “Barzani’nin gelişi 2 habur vakası ve rezilliktir. Tapu dairelerini yakan, Türkmen kardeşlerimiz göçe zorlayan, bu şerefsizlikleri yapanı şeref misafiri olarak nasıl kabul ediyorsunuz. Bunu kabul ederken gerçek şerefsizliği nasıl yapıyorsunuz? Böyle bir ortamda seçime gidiyoruz” diye konuştu. 

 Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’ün yeniden aday olduğunu açıklayan Bahçeli, CHP’den MHP’ye katılan Çamyuva Belediye Başkanı Ahmet Çam’ın da aralarında bulunduğu 7 kişiye rozet taktı. – Antalya

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz