Son Dakika
22 Ocak 2020 Çarşamba

Başbakan’a ismi yazılı ekmek hediye edildi

24 Kasım 2013 Pazar, 11:22

Trabzon’da bulunan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Vakfıkebir ilçesinde toplu açılış törenine katılarak halka hitap etti. Başbakan Erdoğan’a ismi yazılı olan meşhur Vakfıkebir ekmeği hediye edildi. Başbakan’ın kendisine hediye edilen ekmeği öpmesi objektiflere yansıdı.

‘KARDEŞLİK İÇİN BU MAKAMLARA GELDİK’

‘Husumet çin değil, kavga için değil, cebelleşmek için değil, biz muhabbet için, uhuvvet için, kardeşlik için bu makamlara geldik. Yola çıkarken bir şeyler söyledik. En önemlisi neydi? Biz bu milletin efendisi değil bu milletin hizmetkarıyız dedik.

Biz istiyoruz ki doğu ile batı daha yakın kardeş olsun. Biz istiyoruz ki Kuzey ile Güney daha bir kardeş olsun. Aynı kıbleye dönenler, aynı Kuran’ı, aynı duayı okuyanlar kardeş olsun. 11 yıldır bütün çabamız bu. 11 yıldır bütün gayretimiz mücadelemiz işte bu.

UYSAL KOYUN DEĞİLİZ

Uysal koyun değiliz. Şehitlerimizin aziz hatırası söz konusu olursa ona el uzattırmayız. Birliğimiz, vatanımız, bayrağımız, devletimiz söz konusu olursa onlara dil dahi uzattırmayız.

Özellikle milli irade söz konusu olursa ona dokundurtmayız. Meclis iradesine, millet iradesine el de dil de uzattırmayız. Sizin bize verdiğiniz emanete onun gasp edilmesine asla izin vermeyiz, asla göz yummayız.’

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.