Özhaseki, Yeniden Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı

24 Kasım 2013 Pazar, 14:35

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, AK Parti’nin Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adayının mevcut başkan Mehmet Özhaseki olduğuğunu açıkladı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Ak Parti’nin Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adayının mevcut başkan Mehmet Özhaseki olduğuğunu açıkladı.

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Kayseri’de katıldığı partisinin İl Danışma Kurulu Toplantısı’nda Ak Parti’nin Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki’nin yeniden adayları olduğunu duyurdu.

Bakan Yıldız, merkez Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız’ın ise yeni dönemde kendi isteğiyle aday olmayacağını da söyledi.

BAŞBAKAN, “22 BÜYÜKŞEHİR ADAYIMIZ BELLİ” DEMİŞTİ

Başbakan Erdoğan, Rusya ziyareti öncesinde Esenboğa Havalimanı’nda gazetecilere açıklamada bulunmuş ve “Adaylarınızı önümüzdeki haftadan itibaren açıklamaya başlayacağınızı söylediniz. Önümüzdeki haftadan itibaren bir kabine revizyonu bekleyelim mi?” sorusuna, şu yanıtı vermişti:

“Adayları, önümüzdeki haftadan itibaren açıklamaya başlayacağız ama kabine revizyonu meselesinde nihai kararımızı verdiğimiz andan itibaren, olması gereken arkadaşlarımız varsa o zaman bu kararı vereceğiz. Çünkü biz, diğer siyasi partiler gibi hemen masa üstünde ‘Şunu şuraya, şunu şuraya’ diyemiyoruz. Temayüllerimizi yaptık. Sıkıntılı olduğunu gördüğümüz yerlerde kamuoyu araştırmalarını yapıyoruz ve tüm bakan ve milletvekili arkadaşlarımın hepsinin kanaatlerini sorduk ve bu kanaatleri aldık. Bu kanaatlerin dışında 30 büyükşehirimizde bu süreci işletecek olan büyükşehir belediye başkanlarımızla il başkanlarımızla oradaki ilçe başkanlarımızla ayrıca final görüşmeleri yapacağız. Ondan sonra da nihai kararımızı verip inşallah bunları peyder pey önümüzdeki haftadan itibaren açıklamaya başlayacağız.

Şu ana kadar 22 büyükşehir adayını belirledik. 8 tanesi henüz belirlenmedi. 11 ilimizi şu anda belirledik, diğerlerinin bir taraftan kamuoyu araştırması yapılanlar var, bir taraftan henüz inceleyemediğimiz illerimiz var. İnşallah pazartesi günü onların da çalışmalarını yapacağız. Böylece hedefimiz çok kısa zamanda bunları bitirip açıklamak.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz