Türkiye’nin Gündemi Ahmet Kaya !

20 Kasım 2013 Çarşamba, 03:13

“ULAN HEPİNİZ ORADAYDINIZ”

Başbakan Erdoğan, “Şu anda vatandaşlığı alınmış misafir olarak bakıyor. Aynı şeyi Ahmet Kaya’ya yaptılar, Gezi Parkı’nda bize kimler saldırdıysa orada Ahmet Kaya’ya saldırdılar. Şimdi diyorlar ki ‘Ben o esnada tuvaletteydim.’ Ulan hepiniz oradaydınız. Hepinizin artık kaybedilemeyecek kamera kayıtlarında bizi izliyoruz. Dürüst olun yalancının mumu yatsıya kadar yanar sizin mumunuz söndü” dedi.

“EMPATİ YAPMAK ZORUNDAYIZ” 

Başbakan Erdoğan, “Empati yapmak zorundayız. Diyarbakır işte bunun için önemlidir. 60 bini aşkı insan geldiyse bunun için geldi. Hiç kimse şehitlerimizi ruhunu incitecek adım beklemesin. CHP’nin MHP’nin ve BDP’nin yöneticilerini büyük kısmı daha önce söylediğimiz gibi sorunlu bir dil üslupları var. Tarihi sahnenin ardından asla seviyesiz üsluplara asla cevap vermeyeceğim. Sanal korkularla tabanlarını kışkırtmaya çalışırken, biz ortaya somut eserler koyduk. Biz ayrıştıran değil devasa yatırımlarla kucaklayan olduk” diye konuştu.

ulan-hepiniz-oradaydınız

“CHP-MHP ANDIMIZ OKURKEN MARMARAY’I AÇIYORUZ”

Başbakan Erdoğan, “CHP ve MHP sabah akşam Andımız okurken Marmaray’ı açıyoruz. ‘Türküm doğruyum’ demekle iş bitmiyor. Gençler, biz şehitlerimizin izindeyiz o izden asla ayrılmayacağız. Türkiye’nin zararına olan hiçbir işin içinde göremezsiniz. Allah’ın izniyle bundan sonra görmeyeceksiniz” dedi.

“ÖNÜMÜZDEKİ HAFTADAN İTİBAREN ADAYLARIMIZI AÇIKLAYACAĞIZ”

Başbakan Erdoğan, “81 ilde temayül yoklaması yaptık. Kısa süre içinde tüm adaylarımızı kademe kademe duyuracak önümüzdeki haftadan itibaren adaylarımızı açıklayacağız” diye konuştu.

KÜRDİSTAN OSMANLI’NIN EYALETİDİR

Bu milletin tarihi Alpaslan’dan Fatih’e, Abdülhamit’ten Mustafa Kemal’e kadar sayılamayacak kahramanlar yazmıştır. MHP ve CHP milletvekilleri gitsinler ilk meclis zabıtlarını okusunlar. Bugün karşı çıktıklarını orada görecekler.Kürdistan kelimesini o meclis zabıtlarında görecekler. Anası İslam kavramını o zabıtlarda görecekler. Biraz daha geriye Osmanlıya gittiklerine doğu ve güneydoğunun Kürdistan eyaleti olduğunu görecekler.

1. Dünya savaşı sonrasında ülkemizi işgal edenler uzaydan gelmedi. O zulmü iliklerine kadar en iyi hisseden belki de Gazi Mustafa Kemal’di. Onlarla büyük mücadele etti. 29 Ekim 1923’te aynı Mustafa Kemal bu devletlerle barışa dostluğa dayalı ilişkiler başlattı.
Diyor ki Gazi, “Milli hudutlar içinde yaşana çeşitli İslam hususlar öz kardeşlerdir. Bizce kati olarak belirli olan bir şey varsa o da milli hudutlarımız içinde Türk, Kürt, Laz, Çerkez tüm İslami hususlar çıkar birliği içindedirler. Beraber çalışmaya karar vermişlerdir. Dindarca bir vahdet vardır. Hiç şüphe etmeyiniz ki Kürt, laza reyi sorulduğu zaman bu reyi vereceklerdir.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz