Riera’yı Oynatma

18 Kasım 2013 Pazartesi, 11:17

Galatasaray’da devre arasında gönderilmek istenen Albert Riera’nın, Hakan Balta’nın sakatlandığı dönemde bile lig maçlarında neden oynatılmadığının sırrı ortaya çıktı.

Yöneticilerin takımda 3. sezonunu geçiren ve sözleşmesinde bu yıl için “20 resmi maçta forma giymesi halinde, otomatikman mukavele 1 yıl daha uzar” maddesi olan Riera için, Roberto Mancini’ye “Zorda kalmazsan oynatma” uyarısı yaptıkları öğrenildi. Cimbom ile sözleşmesi gereği tecrübeli İspanyol futbolcunun, bu sezon 20 resmi karşılaşmada forma giymesi durumunda, sözleşmesi 1 yıl daha 3 milyon Euro’luk garanti ücretle otomatik olarak uzayacaktı.

5 oyuncunun bileti kesildi

İşte bu maddenin geçerlilik kazanmaması için yeni teknik direktörleri Roberto Mancini’yi uyaran yöneticiler, yabancı kuralı nedeniyle de zaten sıkıntıda olduklarını belirterek, Riera’nın oynatmamasını istediler. Bu sezon Süper Lig’de geride kalan haftalarda hiç forma giyemeyen Riera, Şampiyonlar Ligi’nde ise sadece Juventus ve Kopenhag mücadelelerinde oynatılmıştı. Yönetimin devre arasına dek Riera’nın oynatılmamasını sağlayarak, İspanyol oyuncunum sözleşme uzatma umudunu kalan maçları da hesaplayarak matematiksel olarak bitirecekleri bildirildi. Daha sonra da alacağı için pazarlık yaparak, devre arasında gönderme yoluna gidecekleri belirtildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz