Nasri:Pellegrini Bana Wenger’i Anımsatıyor

18 Kasım 2013 Pazartesi, 12:19

Manchester City’nin yıldızı Samir Nasri, yeni hocası Manuel Pellegrini’yi kendisini transfer eden Roberto Mancini’yle kıyasladı.

“Geçen sezon Avrupa Şampiyonası’nda olanlar ve yaşadığım bazı şeylerden ötürü benim için biraz zor geçmişti. Ama bu yaz kafamı topladım, şimdi her şey iyi gidiyor. Pellegrini’nin çalışma şekli Wenger’i anımsatıyor, bana aynı şekilde yaklaşıyor. ”  Bu sözler Manchester City’nin Fransız yıldızı Samir Nasri’ye ait

Pellegrini’nin kendisine güvendiğini ve sahada göstereceği performansla bunu boşa çıkarmayacağını söyleyen Nasri ile şimdilerde Galatasaray’da çalışan Mancini vaktiyle sorunlar yaşamış, Fransız yıldızın düşük formda seyrettiği dönemler İtalyan hocayı çileden çıkarmıştı. Öyle ki Nasri’nin göz kamaştırdığı bir maçtan sonra Mancini, o an için Nasri’yi ‘yumruklamak’ istediğini, onun kalitesinde bir oyuncunun neden her maç böyle oynamadığını anlayamadığını söylemişti.  Geçtiğimiz sezonu yalnızca 2 lig golüyle tamamlayan Marsilya çıkışlı oyuncu, bu sezon ise şimdiden aynı sayıya ulaştı. Takım ise sezonun geri kalan kısmında Mancini’li günlerin epey uzağında kaldı.

Sürekli görüştüğü bir menajerin varlığından bahseden Nasri, bu kişinin rakip bir kulüpte çalıştığını ve ismini açıklayamayacağını söylese de bu sırra dair fikir yürütmek pek zor değil. Arsenal’in Fransız menajeri Arsene Wenger’in onun üzerinde ciddi bir etkisi olduğu biliniyor ve dediğine göre toparlanmasını sağlayan şeylerden biri söz konusu kişiyle yaptığı düzenli görüşmeler.

Öte yandan, Samir Nasri önümüzdeki Salı günü kariyerinin en önemli maçlarından birine çıkacak. 2-0’lık Ukrayna yenilgisini telafi edip Dünya Kupası’na gitmek isteyen Fransa Milli Takımı’nda yükün en ağırı belki de onun sırtında.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz