Son Dakika
10 Aralık 2019 Salı

Avustralya Del Piero’ya Can Verdi

18 Kasım 2013 Pazartesi, 12:20

İtalyan futbolunun son dönemdeki en büyük efsanelerinden Alessandro Del Piero, yeni kitabında Avustralya macerasının kendisine çok büyük katkılar yaptığını söyledi.

Otobiyografisi olan futbolcular kervanına Fox Sports’tan çıkardığı ‘Playing On’ adlı kitabıyla giren Juventus efsanesi Alessandro Del Piero, Avustralya’nın yaşanacak bir yerden çok daha ötesi olduğunu söyledi.

Kitabında Avustralya’nın kendisine yeniden hayat verdiğini söyleyen Del Piero, “Juventus’tan ayrıldıktan sonra başta İtalya’dan olmak üzere birçok teklif aldım. Umduğumdan çok daha fazla. Önceleri rakip takımlarının kaptanı olduğum bir ortamda bana bu kadar çok teklif geleceğini hayal etmemiştim”  dedi.

Hocaların, idarecilerin ve futbolcuların kendisini sürekli pohpohladığını ve Juventus’un kendisini bırakması nedeniyle onlara karşı içinde oluşması muhtemel nefreti kullanmak istediklerini ama buna izin vermediğini söyleyen Del Piero, “Geçmişi silemezsiniz. En azından ben yapamam. Her zaman söylediğim gibi başka bir İtalyan takımı için oynamam. Ne kadar saygı duyduğum büyük kulüpler var olsa da” şeklinde konuştu.

Dünyanın çeşitli yerlerinden teklifler aldığını yazan 39 yaşındaki forvet, “Ama şunu fark ettim ki Juventus’la kazandıklarımın daha fazlasını başka bir yerde kazanmam mümkün değildi. Bu da beni farklı şekilde düşünmeye sevk etti. Avustralya öncesinde ve sonrasında orada duruyordu ve artık buradayım. Burayı daima hayatımın dönüm noktalarından biri olarak hatırlayacağım. Sadece profeyonel hayatımın değil, genel yaşamımın dönüm noktası” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.