Arda Turan: Milli Takım’da Olmak O Kadar Kolay Olmamalı

18 Kasım 2013 Pazartesi, 11:29

Arda Turan, son dönemde ay-yıldızlı formaya çok kolay bir şekilde ulaşılır olduğuna dikkat çekerken Hiddink ve Avcı dönemine atıfta bulundu.

Futbol hayatına İspanya’nın Atletico Madrid takımında devam eden Arda Turan, A Milli takımdaki kadro seçimine isyan ederek: “Burada olmak o kadar kolay olmamalı” diye konuştu.

“KOLAY ULAŞILIR BİR YER OLDU”

Arda Turan, “Son yıllarda Milli Takım kolay ulaşılır bir yer oldu” diyerek Hiddink ve Avcı dönemine atıfta bulundu. Ay-Yıldızlılar’ın kaptanı “Bu durum yeni hocamızla değişecektir” diye konuştu. Atletico Madrid’deki gururumuz Arda Turan, Milli Takım formasının ağırlığına dikkat çekip seçicilere yönelik üstü kapalı eleştiriler getirdi.

“MİLLİ TAKIM HER ŞEYİN ÜSTÜNDEDİR”

Kuzey İrlanda maçına kaptan çıkan Arda, Kanaltürk’e verdiği röportajında Hiddink ve Abdullah Avcı dönemine gönderme yaparak “Son yıllarda milli takım birazcık daha kolay ulaşılabilir bir yer olmaya başladı. 2-3 maçlık, 4 maçlık performanslardan sonra Milli Takım’a gelinebiliyor. Burası seçilmiş oyuncuların yeridir ve kimsenin burayla kontratı yoktur. Yeni gelen arkadaşlarımızın bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirmeleri lazım. Milli Takım her şeyin üstündedir.” diye konuştu.

“EN BÜYÜK İDOLÜM INIESTA”

Futbol piyasasında varlığını sürdürebilmesi için çok çalışması gerektiğinin altını çizen Arda, “Çocukluğumdan beri Maradona’yı büyük bir keyifle izledim. Şu anda Messi, Ronaldo, Inıesta gibi birçok yıldız futbolcu var. Bu futbolcularla aynı seviyede olmam için çok çalışmam lazım. Sonuçta Türkiye’yi temsil ediyorum. Saydığım isimlerin maçlarını izler onların özelliklerinden bir şeyler kapmaya çalışırım. En büyük idolüm ise Inıesta. Onun gibi oynamak ve uzun yıllar futbol oynamak istiyorum” ifadelerini kullandı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz