Erdoğan ve Baydemir El Ele !

16 Kasım 2013 Cumartesi, 13:51

BAYDEMİR’E İLK ZİYARET
Başbakan Erdoğan, daha sonra ilk kez Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti.

Erdoğan’a ziyarette eşi Emine Erdoğan, Başbakan Yardımcıları Bülent Arınç, Beşir Atalay, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker de eşlik etti.

Erdoğan’ı bina girişinde, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, Mardin Bağımsız Milletvekili Ahmet Türk, Diyarbakır Bağımsız Milletvekili Leyla Zana, BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık, Hakkari Milletvekili Esat Canan ve Diyarbakır Milletvekili Altan Tan ile Sur Belediye Başkanı Abdullah Demirbaş karşıladı.

Leyla Zana’nın yerel kıyafetler giydiği ziyarette, Emine Erdoğan da hediye edilen poşuyu omuzunda taşıdı. Erdoğan’ın belediyeye yaptığı ziyaret yaklaşık yarım saat sürdü.

ESPRİSİ HERKESİ GÜLDÜRDÜ
Görüşmenin ardından açıklama yapan Osman Baydemir, “Son derece verimli ve hoş, aynı zamanda esprili bir sohbetimiz oldu. Diyarbakırımız açından önemli bir görüşme olduğunu düşünüyorum. Umut ediyorum ki bu buluşma hepimizin acil ihtiyaç duyduğu nihai bir barışa kalıcı bir katkı sunmuş olur” dedi.

Kendisinin görüşme sırasında Erdoğan’a espri de yaptığı ifade eden Baydemir, “Sayın Başbakan’ınilk ziyaretiydi. ‘Ben giderayak siz geldiniz. Daha önce gelseydiniz birkaç proje alırdım’ dedim. Hafif raylı sistem ve Dicle Vadisi’ni görüştük. Sanırım bizden sonra gelecek başkan için bir kapı aralamış olduk” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz