Denizli’deki Vahşetin Ayrıntıları Ortaya Çıktı

16 Kasım 2013 Cumartesi, 15:07

Oğuz Yeter/ Vatan

Türkiye’nin gündemine bomba gibi düşen bebek cinayetinde kan donduran gerçekler ortaya çıkmaya başladı.
denizli-bebek-olayıPamukkale Üniversitesi öğrencisi Ü.T, daha önce okul kantininde çalışan ve askere giden erkek arkadaşı F.C’ye, yurt tuvaletinde kız bebek doğurduğunu, ölü doğduğunu ileri sürdüğü bebeğin kafasını gövdesinden ayırarak buzdolabında sakladığını söylemiş, askerden izin alarak gelen F.C, ikna ettiği kız arkadaşı Ü.T’yle birlikte polise giderek olayı anlatmıştı.

Polis, Ü.T’nin odasında yaptığı aramada, buzdolabında başı ve gövdesinden ayrılmış bebek cesedini bulunmuş, Ü.T. ve F.C. gözaltına alınırken olayla ilgili soruşturma başlatılmıştı.

BEBEĞİ ANNESİ ÖLDÜRMÜŞ

Sevgilisinden hamile kalan Pamukkale Üniversitesi 3. sınıf öğrencisi Ü.T. (21), kaldığı devlet yurdunun tuvaletinde doğum yaptı. Ü.T daha sonra bebeğinin kafasını kopartıp buzdolabında sakladı. Ü.T.’nin askerde olan sevgilisi F.C.(20) olayı öğrendiğinde, Ü.T.’nin polise yaşananları anlatıp teslim olmasını sağladı.

Ü.T. ifadesinde bebeğin ölü doğduğunu, ne yapacağını bilmediği için paniğe kapılarak bebeğin başını koparttığını söyledi. Ü.T.’nin bu ifadesini ise savcılar inandırıcı bulmadı. Savcılık tarafından yapılan açıklamada, bebeği Ü.T’nin kesici bir alet ile öldürdüğü belirtildi. Olayla ilgili Denizli Cumhuriyet Başsavcı Vekili Muhammet Savran da yazılı bir açıklama yaptı. Yazılı açıklamada ise olayın 11 Kasım tarihinde saat 03.00 sularında gerçekleştiği, 15 Kasım tarihinde ise F.C ile birlikte polis karakoluna gittiği ve soruşturma başlatıldığı belirtildi.

Hamilelik belli olmasın diye tesettüre girdi

Olayla ilgili Ü.T’nin sınıf arkadaşı ise yaşananları şöyle anlatıyor: “Ü.T. sessiz, sakin ve saf bir kızdı. Politik bir duruşu yok. Bu öğretim yılına okula tesettüre girerek geldi. Biz de önce şaşırdık, sonra ya kendisi isteğiyle kapandı ya da sevgilisi istedi diye düşündük. Ancak bu olaydan sonra hamileliğini gizlemek için kapandığını düşündük. Son olarak Perşembe günü okula geldi. Gayet normaldi. Ancak yurt konusu araştırılması gerekir. Çünkü odalar 6 kişilik. Tuvalete gidip doğum yaptığı sırada kimsenin duymaması imkansız. En azından oda arkadaşlarının duyması gerekir. Ayrıca yurtta meyve bıçağından başka kesici alet bulamazsanız çünkü yasak. Bu konular araştırılmalı. Sevgilisi F.C. ise aynı yurdun kantininde çalışıyordu. Yurtta tanıştılar ve sevgili oldular. Daha sonra F.C. askere gitti. Bağlarını koparmadılar ve bildiğimiz kadarıyla aralarında sorun yoktu.”
kaynak: Gazetevatan

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz