Bülent Arınç İstifa Edecek mi ?

14 Kasım 2013 Perşembe, 13:51

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, siyasi çevrede küs olduğu kimsenin bulunmadığını belirterek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Diyarbakır programına katılacağını kaydetti. Arınç, “Sayın Başbakan davet ettiler, inşallah birlikte gideceğiz” dedi.

Türkiye Çocuk ve Medya Kongresi’nde gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, “Hepimizin çocukluğunda vardır, sizin de başınıza gelmiştir. Zaman zaman küstüğümüz oluyor. Şu an siyasi çevrede küstüğünüz biri var mı?” sorusuna, “Şu anda yok” yanıtını verdi. Arınç, gazetecilerin “Aktif siyaseti bırakıyor musunuz?” şeklindeki sorusuna ise “Uzun yıllardır siyasetin içerisindeyim. Artık bir aktif siyasete son vermek gerektiğine inanıyorum. Bu arkadaşımın içine gizlediği soru ile ilgilide değil. En azından ben 3-4 yıldan bu yana her çıktığım televizyon programında bu 3 dönemle ilgili olarak bunu çok olumlu karşıladığımı esasen benim de aileyle birlikte siyasi aktif harekete bir son vermek gerektiğini kabul ettiğimi söylemiştim. Bu bence çok doğru, bütün siyasetçiler için de geçerli, gerçi benden başka bunu söyleyen de çıkmadı ama… Her siyasetçinin belli bir zamanda bu aktif siyasete son vermesi, noktalaması veya en azından bir ara vermesi gerekiyor. Bu siyasetin kendi doğasının da bir gereğidir. Kendi içinde bir dönüşümü, gençleşmenin, farklılaşmanın da bir unsuru olmalı” ifadeleri ile yanıt verdi.

bülent-arınç-istifa

-İNŞALLAH BİRLİKTE GİDECEĞİZ-

Aktif siyasete son vermesinin ardından çocuklarına veya torunlarına daha fazla zaman ayırmanın mümkün olabileceğini belirten Arınç, ancak sadece ailesi ilgilenmesi maksadıyla siyasete ara vermediğinin mesajını da verdi. Arınç, “Siyasete ara verme isteğimiz, bir yorulmanın bir yenilenmenin bir dinlenmenin biraz daha fazla okumanın, sosyal konulara biraz daha fazla zaman ayırmanın belki imkanını bulacağım. Çocuklarımızın nasıl yetiştiğini farkına varmadık. Daha çok eşlerimiz yani anneleri onlarla ilgilendi. Ama şimdi torunlarımız da olunca onların nasıl büyüdüğünü, nasıl akıllı hareketler yaptıklarını, ne kadar zeki olduklarını, hiç beklenmedik zamanda nasıl cevaplar verdiklerini görüyorum, biraz daha işin farkına varıyorum. Aktif siyaseti bir gün noktaladığımızda Allah da ömür verirse onlarla biraz daha yakından ilgilenmek belki eğitimlerine bilinçlenmelerine… Allah sizlere de bizlere de çocuklarımızla torunlarımızla güzel günler geçirmeyi nasip etsin” değerlendirmesinde bulundu. Gazetecilerin “Diyarbakır’a gidecek misiniz?” şeklindeki sorusuna Arınç’ın “Diyarbakır’ın içine bir çocuk ekle de ondan sonra sor” demesi gülüşmelere neden oldu. Arınç’ın yanıtı üzerine gazeteciler, “Diyarbakır’da çocuklar hükümetten birilerini görmeyi istiyorlar gidecek misiniz?” sorusunu yöneltti. Diyarbakır davetinin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dan geldiğini belirten Arınç ise “Diyarbakır’daki programlara katılacağım. Sayın Başbakan davet ettiler, inşallah birlikte gideceğiz. Ben her fırsat bulduğunda Diyarbakır’a Şırnak’a, bölgedeki illere gidiyorum, programlar yapıyorum. Oranın güzel insanları ile bir araya geliyorum, sadece çözüm süreci ile ilgili değil onun ötesinde başka kültürel, sosyal faaliyetlere de katılıyorum. O bölgenin insanları çok sevdiğimiz insanlar şüphesiz, çocukları da öyle. İnşallah iki günlük program içerisinde hem Diyarbakır’da, merkezde hem Ergani ile Bismil de yapılacak toplantılarda bölgenin insanlarıyla güzel çocuklarıyla birlikte olacağız. Ümit ediyorum faydalı verimli bir program olacak” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz