Marmara Üniversitesi’nde PKK Provokasyonu Sürüyor !

13 Kasım 2013 Çarşamba, 21:21

11 Kasım tarihinde Marmara Üniversitesi’nin Nişantaşı Kampüsü’nde ve İletişim Fakültesi’nde yaşanan PKK provokasyonu yeniden hortladı.

HaberDokuz.com / Özel Haber / İstanbul

OLAY YERİNDEN İLK GÖRÜNTÜLER…FOTOĞRAF GALERİSİNE GİTMEK İÇİN RESMİ TIKLAYINIZ.

universite-karisti-13-kasim-2013-6

Önce Kampüste Başladı

Marmara Üniversitesi Göztepe Kampüsü’nde gün içinde başlayan terör örgütü yanlısı bir grubun provokasyonu gerginliğe yol açtı. Örgüt yandaşlarına tepki gösteren öğrenciler konuyu ilgili makamlara bildirdiler. Okulda alınan güvenlik önlemleri ve polis müdahalesi sonrasında olaylar büyümeden yatıştırıldı.

Olaylar Sokaklara Taştı

17.30’a kadar okulda bekleyen örgüt yanlısı grup, sloganlarla kampüs dışına çıktı. Bu sırada daha önceden hazırladıkları taş, sopa ve şişelerle saldırıya geçildi. Milliyetçi öğrencilerin ağırlıkta olduğu diğer öğrenci grubunun da müdahalesiyle ortalık bir anda karıştı. Kampüs alanı içinde bekleyen polis ekipleri olaya müdahale etmeye çalışırken örgüt yandaşları ara sokaklara dağıldılar.

Sonrasında yeniden toplanarak saldıran örgüt yandaşlarına bu kez polis müdahalesi daha sert oldu.

marmara-üniversitesi-olay

Olay çıkardıkları tespit edilen ve polisler tarafından yakalanan çok sayıda öğrenci gözaltına alındı.

Sağ-Sol Yok PKK Var !

Haber ajanslarının karşıt görüşlü öğrencilerin kavgası olarak geçtikleri olayın arkasında yine PKK’nın provokasyonu olduğu anlaşıldı. Kürtçe ve PKK yanlısı sloganlar atan öğrenciler taş, sopa, şişe gibi yaralayıcı aletlerle saldırıya geçtiler.

Vatandaş Ne Yapacağını Şaşırdı

Saat 18.00’da başlayan gerginlik okul dışına da yansıdı. Taşlı sopalı kavga sırasında yoldan geçen vatandaşlar da etkilendi. Kavgadan kaçan vatandaşlar çevredeki işyerlerine sığındılar. Öğrenci grupları arasındaki kavga ara sokaklarda uzun süre devam ederken polis ekipleri kavgaya karışan çok sayıda öğrenciyi gözaltına aldı. Çevik kuvvet ekiplerinin üniversite önündeki güvenlik önlemi devam ediyor.

HABERDOKUZ DİKKAT ÇEKMİŞTİ İŞTE 11 KASIM 2013 TARİHLİ HABERİMİZ

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz