Arınç Grup Toplantısına Katılmadı

12 Kasım 2013 Salı, 14:08

Başbakan Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı’nda partililere seslenerek kardeşlik vurgusu yaparken, “Biz dava ortaklığı yapmış kadroyuz. Bu teşkilat içindeki her kademedeki arkadaşım millete hizmet için bir araya gelmiştir. Elbette kadro içinde zaman zaman bazı farklı yaklaşım olayları olabilir, yanlış anlayış olabilir, yanlış anlayışlar olabilir. Dava arkadaşlığının kardeşlik hukukunun gereği olarak biz meselelerimizi aramızda konuşur ve çözüme kavuştururuz. Kimsenin şüphesi olmasın, aramızdaki meseleleri kendi aramızda çözüm yoluna koyacağız. Pusuda bekleyenlere fırsat vermeyeceğiz. Her bir arkadaşımın böyle hareket edeceğine inanıyorum. AK Parti’yi, milletin teveccühünü kazanarak yenmekten umudunu kesenler, pusuya yatmış, farklı beklentilerin peşine düşmüş durumda. Kimse kusura bakmasın bu zavallılıktır. AK Parti hiçbir zaman bunların temennilerine fırsat tanımayacaktır. Bu hareket, dava, parti içindeki hiçbir kardeşim pusuda bekleyen bu zavallılara ümit vermeyecektir” dedi.

bülent-arınç

-ARINÇ’IN SİTEMİ-

Başbakan Erdoğan bu sözleri dile getirirken Arınç’ın toplantıya katılmadığı görüldü. Geçtiğimiz hafta TRT Türk yayınına katılan Başbakan Yardımcısı Arınç, “öğrenci evleri” tartışması konusunda önemli açıklamalarda bulunmuştu.
Başbakan’a yönelik sitem dolu sözler sarf eden Arınç, “Ben sadece bakan değilim, çok şeyi temsil ediyorum. Benim yıpranmamam, hiçe sayılmamam lazım. Başbakan’la aramızdaki çelişkinin sebebi ben değilim. Başbakanımıza dost, kardeş olarak seslenmek isterim; ikimizin sözleri arasındaki çelişkiyi düzeltmesi kendisinden beklenir. Başbakan’ın görevi, Hükümet Sözcüsü’nü açmaza düşürmemektir. Ben itibarımın, kişiliğimin yıpratılmasını istemem. Birilerinin kum torbası haline getirilmek istemem” diye konuşmuştu. (ANKA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz