Son Dakika
16 Aralık 2019 Pazartesi

Arınç’tan Erdoğan’a Tepki !

08 Kasım 2013 Cuma, 17:14

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Avrupa Konseyi Medya ve Bilgi Toplumundan Sorumlu Bakanlar 1. Konferansı’na katılmak üzere gittiği Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da TRT TÜRK Kanal Koordinatörü Nasuhi Güngör’ün sorularını yanıtladı.

Arınç, “Türkiye’nin gücünden rahatsız olan, Türkiye’nin kazandığı prestijden rahatsız olan, Türkiye’nin demokrasisinin hala yeterince güçlü olmadığını söylemek isteyen veya bu yolda projeler, raporlar hazırlamaya çalışan odaklar da var” dedi.

Arınç, “İnternette bu olup bitenlerle ilgili cezai yaptırım getiren yeni bir yasal düzenleme yapacak noktada değiliz ancak mevcut düzenlemeleri daha netice alıcı bir noktaya getirmemiz yeni bazı unsurlar eklememiz gerekiyor” şeklinde konuştu.

Erdoğan Aday Gösterse Bile Aday Değilim

Arınç, ‘Sayın Başbakan izin verirse kararıma saygı gösterirse aday değilim.

Futbol sadece futbol değildir, ben de sadece bakan değilim. Benim bir özgül ağırlığım var. Ve bu özgül ağırlığım başkalarından farklıdır. Ben sadece bir yer işgal eden bir bakan değilim. Meclis başkanlığı yapmışım, demokrasi noktasında, özgürlükler noktasında kendimi ailemi gençliğimi siper etmişim, kırmızı plaka meraklısı koltuğa oturduğunda her şey bitti diyen bir bakan değilim. Benim yıpranmamam lazım, benim hiçe sayılmamam lazım. Sayın Başbakan buna dikkat eder, bu en azından kul hakkıdır’ dedi.

“Aktif siyasetten çekileceğim”

Canlı yayında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Arınç, mahali seçim çalışmalarını değerlendirdi. Belediye başkanlığı için aday olmayacağını söyledi.
” Aktif siyasi hayattan çekilmek istiyorum. En azından bir dönem. 19 yaşında başladım 65 yaşına geldim. Ben 77 yaşında hala seçilecek miyim diye düşünenlere benzemem.”

“Ben duyduklarımdan sorumluyum”

Arınç, Öğrenci evleri konusunda Başbakan ile çelişkili açıklamalar yaptığı iddialarını da yanıtladı.   “Hükümet sözcüsü olarak açıklama yaparken hükümetimi düşünmeliyim… İkincisi Başbakanımı korumak zorundayım . Ben sadece bulunduğum yerde Bakanlar Kurulunda ve Kızılcahamam kampında ne duyduysam onu dışarda söylerim duymadıklarımdan sorumlu değilim ”

“Aramızdaki çelişkinin sorumlusu ben değilim”

Arınç, Başbakan Erdoğan farklı açıklamalar yapmalarının nedenini de anlattı.
“Benim bir gün önce söylediklerimle Başbakanın söyledikleri tezat oluşturdu. Ben farklı mecrada bildiklerimi söylerken yanlış yapmadım. Başbakan da bana bunu söylemedi.”

Başbakan Yardımcısı Arınç, Başbakan Erdoğan ile dava arkadaşı olduklarının da altını çizdi “Biz dava arkadaşıyız kader birlikteliği yapıyoruz”…

arınç'tan-tepki

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.