Ancelotti: Mesut Fantastik Bir Oyuncu

08 Kasım 2013 Cuma, 18:38

Real Madrid Teknik Direktörü Carlo Ancelotti, takımda defansif anlamda organizasyon eksikliğinden’ yakındı.

“İSPANYA LİGİ ÇOK FARKLI”

İspanyol Onda Cero radyosuna konuşan Ancelotti, İspanyol futbol kültürünün, daha önceden görev yaptığı İtalya, İngiltere veya Fransa’daki liglerden çok farklı olduğunu söyledi. Ancelotti, “Bu, benim için yeni bir sorun. Hiç başıma gelmemişti. Her şeye rağmen çok da fazla önem vermiyorum çünkü birlikte çalışarak, birlikte koşarak ve daha çok fedakarlık göstererek bu sorunu çözebiliriz” dedi.

“İSTEDİĞİMİZ OYUNU HENÜZ ORTAYA KOYAMADIK”

Sorunun kalite olmadığını, iyi bir organizasyon gerektiğini ifade eden Ancelotti, “4-4-2’den 4-3-3’e geçtik ve bu daha fazla çalışmayı gerektiriyor” değerlendirmesinde bulundu. Ancelotti, takıma Bale’in dahil olmasından ve daha fazla dengeli bir takım arayışından dolayı tam istediği oyunu henüz ortaya koyamadıklarını da ifade etti.

KALECİ TARTIŞMALARI

Bu arada Casillas’ın özellikle Juventus maçındaki önemli kurtarışlarıyla Real Madrid’de tekrar başlayan kaleci tartışmalarıyla ilgili bir soruya ise İtalyan teknik adam “İki aynı düzeyde kaleciye sahip olduğun zaman karar vermesi çok zor. İker ve Diego mükemmel kaleciler ama ben kararımı sezon öncesinde aldım. Real Madrid’in bu sezon Şampiyonlar Ligi’ni 10. kez kazanması halinde Casillas’a kupayı kaldırma fırsatını vermek istedim” diye konuştu.

“MESUT FANTASTİK BİR OYUNCU”

Ancelotti ayrıca, bu sezon La Liga ve UEFA Şampiyonlar Ligi’nde gol krallığı yarışında ilk sırada olan Cristiano Ronaldo’nun “en iyisi” olduğunu vurgulayıp, Gareth Bale’in de takıma hemen uyum sağladığını belirtti.

Türk asıllı Alman futbolcu Mesut Özil’in, Arsenal’a transferiyle ilgili bir soruya ise Ancelotti, “Burada rahat değildi. Ayrılmak istediğinden başka bir kulüple görüştüğünü biliyordum. Teknik olarak Mesut, fantastik bir futbolcu ama takımın dinamiği ve dengesi açısından Di Maria daha iyi” cevabını verdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz