PKK Üniversiteleri Karıştırmaya Devam Ediyor !

07 Kasım 2013 Perşembe, 21:17

Doğu Akdeniz Üniversitesi ve KKTC’nin belirli bölgelerinde yoğun faaliyetler yürüten PKK yandaşları Ülkü Ocakları binasına saldırdı.

HaberDokuz.com / Özel Haber / Ankara

Üniversitede yoğun bir şekilde örgütlenen ve propaganda faaliyetlerini sürdüren PKK mensupları provokasyonlarını şehirlere de taşıyor.

Okul içinde kendilerine rakip gördükleri, kurmak istedikleri hakimiyeti engellediklerini düşündükleri milliyetçi öğrencilere saldıran PKK şimdi de Gazimağusa’yı karıştırdı.

200 Kişi Saldırdı !

Çoğunluğunu Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) öğrencilerinin oluşturduğu bir grup PKK yandaşı örgüt lehine sloganlar atarak Gazimağusa kent merkezinde yürüşe geçti. Gazimağusa Ülkü Ocakları’nın olduğu binaya geldiklerinde taşlı saldırıya geçen 200 kişilik örgüt yandaşı, binaya girmeye çalıştı.

Olayın duyulması üzerine Ülkü Ocakları binasının önünde toplanmaya başlayan Ülkücü öğrenciler PKK yandaşlarına müdahale etmeye başladılar.

Ülkücülerden Yürüyüş

PKK yandaşlarının saldırısı sonrasında Ülkücüler de yaklaşık 400 kişi toplanarak, PKK yandaşlarının bulunduğu DAÜ’nün karşısında ‘Tekant’ isimli bölgeye doğru yürüyüşe geçtiler. Polisin geniş güvenlik önlemleri sonrasında grup olaysız bir şekilde dağıtıldı.

Güvenlik güçlerinin müdahalesi sonrasında olaylar kısmen de olsa yatıştırılırken, ilerleyen günlerde üniversitede olayların sürebileceği iddia ediliyor.

Kentteki gergin atmosfer devam ediyor.

kurt_ulkucu_ogrenci_catismasi_h24208

kktc-pkk

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz