Son Dakika
10 Aralık 2019 Salı

28 Şubat Davası’nda 15 Tahliye

07 Kasım 2013 Perşembe, 19:55

ANKARA (ANKA) – 28 Şubat Davası’nda tutuklu sanıklardan aralarında Şükrü Sarıışık, Vural Avar, Hüsnü Dağ ve Çetin Dizdar’ın da bulunduğu 15 kişinin tahliyesine karar verildi.

28 Şubat dönemine ilişkin, 103 sanık hakkında “Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini cebren devirmeye, düşürmeye iştirak” suçundan açılan davanın 32’nci duruşması tamamlandı. Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, tutuklu ve tutuksuz sanıklar, müştekiler, sanık yakınları ve avukatlar katıldı. Dönemin Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı bu duruşmada hazır bulunmuyor. Duruşmada, sanıklar ve avukatları, savunmalarını yapmaya devam etti.

Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesi Heyeti, müzakerenin ardından bugünkü duruşmanın ara kararlarını açıkladı. Mahkeme, sanıklardan Vural Avar, Çetin Dizdar, Ayhan Cansevgisi, Orhan Yöney, Köksal Karabay, Hüsnü Dağ, Şevket Turan, Şükrü Sarıışık, Refik Zeytinci, Altaç Atılan, Aydan Erol, Ruşen Bozkurt, Ünal Akbulut, Cengiz Çetinkaya ve Tevfik Özkılıç’ın adli kontrol şartıyla tahliyelerine karar verdi. Mahkeme, Çevik Bir, Çetin Doğan, Erol Özkasnak, İdris Koralp ve Kenan Deniz’in tutukluluklarının devamını kararlaştırdı. Duruşma 18 Kasım tarihine ertelendi. (ANKA)

28-şubat-davası

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.