Öğrenci Evlerini Denetleyecek !

05 Kasım 2013 Salı, 19:52

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, resmi ziyarette bulunmak üzere Finlandiya’ya hareketinden önce Esenboğa Havalimanı’nda gazetecilere açıklamalarda bulundu. Erdoğan, öğrenci evleriyle ilgili soruya ‘Eğer yasal düzenleme gerekiyorsa yaparız. Kişilerin müstakil evlerinde farklı bir kız farklı bir genç ile kalması ne denli uygun olabilir? Siz uygun buluyorsanız size hayırlı olsun’ dedi.

İşte Erdoğan’ın açıklamasından satır başları:

Kız ve erkek öğrencilerin tuttukları evlerle mi ilgili yoksa yurtlarla ilgili mi atılacak adımlar?

Kız erkek artık karışık yurt dönemini biz kapattık. Şu ana kadar yüzde 75 düzenlemeyi yapmış durumdayız. Kızlar ile erkeklerin aynı kampüsü paylaştıkları bu fırsatı verecek yurtlar olmayacak. Ev olayına gelince. Aynı daireyi kız erkek paylaşım noktasında ciddi şikayetler var.

“SİZE HAYIRLI OLSUN”

Bunu sizlerin takdirine bırakıyorum. Muhafazakar demokat bir iktidar olarak nasıl bir düzenleme yapabilir bunları planlayıp yapacağız. Kişilerin müstakil evlerinde bir farklı kız bir farklı genç aynı evde kalması ne denli uygun olabilir? Siz kızınıza bunu hoşgörüyle karşılayabiliyor musunuz? Siz uygun buluyorsanız size hayırlı olsun. Eğer bir yasal düzenleme gerekiyorsa biz yasal düzenlemeyi yaparız. Valiliklerin yapması gerekiyorsa bunu yaparız.

öğrenci-evlerine-girme

FENERBAHÇE SEÇİMİ

Kulüplerle ilgili bir değerlendirme yapmam uygun değil. Fenerbahçe camiasına hayırlı olsun. Vaatlerle ilgili 1,5 yıl sürem var diyor. Bu süre içinde Fenerbahçe camiası yapılanları görecektir.

KABİNDE REVİZYON OLACAK MI?

Kabinede revizyon her zaman her an olabilir. Ama şu an böyle bir revizyon olur mu böyle bir düşüncem yok. Bakan arkadaşlarımızdan aday olması gerekenler olursa adımlarımızı atacağız. Bakan arkadaşlarımız verilen görev neyse oraya gitmek durumundadır. O durumda o bakan arkadaşlarımızın yerine yeni görevlendirmeler yapılmak durumundadır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz