Son Dakika
13 Aralık 2019 Cuma

CHP, Sarıgül İçin Toplandı

03 Kasım 2013 Pazar, 18:04

CHP Parti Meclisi (PM), Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında genel merkezde toplandı. Kılıçdaroğlu’nun açılış konuşması yaptığı toplantı, daha sonra basına kapalı olarak devam etti. İç ve dış gelişmelerin ele alınacağı PM’de birinci gündem maddesi ise yerel seçimler.

Seçimlerde aday gösterilecek belediye başkan adayları değerlendirilecek. CHP’nin 5 kişilik seçim heyeti, çalışmalarının bir bölümünü tamamladı. Bu kapsamda, PM’de il ve ilçelerde belirlenen 295 yerleşim yerinin yerel seçimlerdeki kesinleşen belediye başkan adayları ele alınacak. Son değerlendirmeler PM üyeleri ile yapılacak. Bu kişilerin neden aday gösterileceği üyelere izah edilecek.

PM’nin bir diğer gündem maddesi ise partiden ihraç edilenler hakkında verilecek karar. Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün de aralarında bulunduğu 5 kişinin, geçmişte verilen partiden ihraç kararlarının kaldırılması ve üyeliklerinin iade edilmesine ilişkin talepler ele alınacak. Yapılan başvurularla ilgili oylama yapılacak.

PM toplantısı öncesi ise bir grup, parti genel merkezi önüne gelerek pankart açtı. Pankartın üzerinde ise “Kötünün iyisine değil, solun kendisine oy vermek istiyorum” yazıyordu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.