Son Dakika
06 Aralık 2019 Cuma

MHP Kayseri Adaylarını Açıkladı

02 Kasım 2013 Cumartesi, 17:46

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde partisinden aday olanların tanıtıldığı toplantıların ikincisine katılmak üzere Kayseri’ye geldi.

Bahçeli, Kadir Has Kongre Merkezi’nde Kayseri ile çevre illerin belediye başkan adaylarının tanıtımının yapılacağı toplantıya, salonu dolduran partililerin yoğun tezahüratları arasında girdi. Bu arada partililere, üzerinde MHP lideri Bahçeli’nin fotoğrafı, üç hilal ve “Artık Yeter” yazısının bulunduğu pet şişeler içinde su dağıtıldı. Su şişelerinin MHP Kayseri İl Başkanlığı tarafından hazırlatıldığı öğrenildi.

Toplantıda, MHP Yozgat Milletvekili ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz bir konuşma yaptı. Durmaz, Mart 2014’te yapılacak seçimler öncesinde, aday belirlenmesi ve seçimlerle ilgili bir komite oluşturulduğunu, bu komite tarafından mevcut partili belediye başkanlarının çalışmalarıyla ilgili bir değerlendirme yapıldığını, partililerin aday adayları hakkındaki görüşlerinin alındığını kaydetti. Durmaz, toplam 252 belediye başkan adayının Ankara’da yapılan toplantıda kamuoyuna tanıtıldığını, Kayseri’deki toplantıda da 9 büyükşehir, 15 il, 147 ilçe ve 301 belde belediye başkan adayı olmak üzere toplam 472 adayın tanıtımının yapılacağını bildirdi.

Daha sonra MHP lideri Bahçeli, “Devletin başına Devlet geçecek” tezahüratları arasında kürsüye çıktı. Bahçeli, 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak seçimler için aday adaylarının tanıtım toplantılarının ikincisini Kayseri’de düzenlemenin mutluluğunu yaşadıklarını bildirdi. Bahçeli, “Erciyes kadar dik duran gönüldaşlarımızla birlikte olmaktan iftihar ediyor, gelecek için umutlanıyorum. Bu muhteşem organizasyonu düzenleyen başta MHP Kayseri İl Başkanlığına ve bütün emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

AK Parti’yi eleştiren MHP lideri Bahçeli şunları kaydetti
:

“Bunlarla doğan her gün bize zarardır. Milli onuru paspasa çeviren ve kendi çıkarları için Türk milletinin geleceğini hiçe sayanların verdiği zarara, ‘Artık yeter’ demeliyiz. Biz baş örtüsü meselesinin kalıcı ve köklü çözümü için her türlü katkıyı koyacağımızı açıkça belirttik. Başı açık olan da başı kapalı olan da bizim için en şerefli vatandaşımızdır. Kimin hangi niyette olduğunu bilen ve şaşmaz karar verecek olan ancak Allah’tır. Toplumsal örf ve geleneklerle çatışmadıkça kimin ne giyeceğini ve nasıl giyeceğini belirlemek, karışmak kimsenin haddi değildir. Özellikle TBMM’ye başörtülü gelinmesi olumlu bir gelişme iken, bunu bir zafer havasıyla vermek ise tam tarsine yanlıştır. Bu meselenin temelli olarak çözülmesi noktasında, geçmişten beri AKP Türkiye’yi yönetememiş, baş örtüsünü çözememiştir, işsizliği önleyememiş, terörü önleyememiş, baş örtüsüne sarılmıştır. Artık Başbakan baş örtüsü ile ilgili siyaset yapmaktan vazgeçmelidir. Hanım kardeşlerimizin bireysel düşüncelerine herkes saygı duymalıdır. Meclis’te bir milletvekili üzerinden başlatılan pantolon giyme polemiği de bir an önce sonlandırılmalıdır
.”

Ahmet Kaya’ya verilen ödülü değerlendiren Bahçeli, “Müzik dalında bölücülükten sabıkalı birine ödül verilmesi geçiştirilecek bir konu değildir. Cumhurbaşkanı Sayın Gül, ‘Cani başını çok özledik’ diyerek meydan meydan gezen bir PKK’lıyı mezarından onurlandırmıştır. Sayın Gül’ün memleketinden soruyorum, bölücülükten yargılanmış, fişlenmiş bir kişiyi, devlet adına onurlandırma yetkisini kendinizde nasıl görüyorsunuz? Eğer etrafınızda bölücüye, teröriste ödül verme gibi bir olayı dillendirenler varsa, PKK terör örgütü Çankaya Köşkü’ne kadar sızmış ve girmiştir. Sayın Cumhurbaşkanı, taşıdığınız sorumluluğunun gereği olarak bunu bize ve hemşehrileriniz Kayserililere izah etmek zorundasınız. Bundan sonra Cumhurbaşkanı Gül, hızını alamayarak İmralı canisine Devlet Övünç Madalyası da verecek midir? Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, teröristten başka ödül verecek başka birisini bulamamıştır. Cumhurbaşkanı Gül, acilen bu kararından vazgeçmelidir. Bir teröriste Cumhurbaşkanı eliyle ödül verilmemelidir, bu doğru da değildir. Buna kimsenin makamı ne olursa olsun hakkı yoktur” ifadelerini kullandı.

Bahçeli, salona seslenerek, “Artık bu AKP’yi göndermeye hazır mısınız? Türk milletini koruyunuz, kollayınız ve geleceğe taşıyınız” diye konuştu. – KAYSERİ

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.