Bahçeli’den ‘Ahmet Kaya’ Tepkisi

29 Ekim 2013 Salı, 14:07

PKK’lı olmaktan hüküm giyen ve sonrasında yurtdışına kaçan Ahmet Kaya’ya Cumhurbaşkanlığı tarafından özel ödül verilmesine MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli çok sert tepki gösterdi.

Ahmet Kaya’yı “bölücülükten, terör örgütü yandaşlığından sicil almış ve sabıka yemiş bir PKK’lıya” şeklinde tanımlayan Bahçeli, şarkıcıya ödül verilmesini “nankörlük” olarak yorumladı.

‘PKK’LIYA ÖDÜL TÜRK MİLLETİNE SAYGISIZLIKTIR’
MHP Lideri, Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü’nün Ahmet Kaya’ya verilmesiyle ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Cumhuriyet’in 90. Yılını idrak ettiğimiz şu günlerde, Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü’nün müzik dalında; bölücülükten, terör örgütü yandaşlığından sicil almış ve sabıka yemiş bir PKK’lıya vefatının üzerinden 13 yıl sonra tevdi edilmesi Türk milletine saygısızlığın ve nankörlüğün aldığı boyutu göstermesi bakımından ibretliktir. Cumhura baş olmayı, bölücü örgüt taraftarlığının aklanması ve ödüllendirilmesi olarak görenlerin bu yanlış ve izahı olmayan kararından dönmesini beklemek en tabii ve ahlaki hakkımızdır. Devletin tepe noktasında bulunanların, Cumhuriyet’i yıkma emelinde olanlarla aynı kareye girmeleri, bu mihrakları taltif ve mükafatlandırmaları her şeyden önce kendi isimlerini lekeleyecek, saygınlıklarına da gölge düşürecektir.

devlet-bahçeli-ahmet-kaya

Türkiye Cumhuriyeti’ni yönetenlerin bölücülük yarışında değil, hizmet ve eser üretme mücadelesiyle isimlerinden bahsettirmeleri en halisane dileğimizdir. Bu düşüncelerle, adıyla oynanan büyük Türk milletinin Cumhuriyet Bayramı’nı en samimi duygularımla tebrik ediyor, bilhassa kutlu varlığının sonsuza kadar devam edeceğini herkesin bilmesinde fayda görüyorum.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz